Рівненським абітурієнтам на замітку: нові особливості ЗНО-2015

Цьогоріч на одинадцятикласників очікують інновації, які стосуються зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації. Зокрема, планують поєднати ЗНО та ДПА з української мови та обрати відповідний рівень складності тестів - базовий або поглиблений. Про це сьогодні розповіла заступник директора Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Ольга Янушевич.

- Цьогорічне зовнішнє незалежне оцінювання має низку певних новацій. Зокрема, проведуть тестування з 12 предметів. Завдання з української мови та літератури, а також математики цьогоріч мають два рівні складності: базовий та поглиблений. Кожен випускник загальноосвітнього навчального закладу, вивчивши умови вступу до ВНЗ, може вибрати, який тест йому необхідно скласти, щоб пройти на ту чи іншу спеціальність. Для цього потрібно попередньо дізнатися у ВНЗ, чи достатньо для вступу знання базового рівня предмета, чи потрібно обирати поглиблений, - розповіла Ольга Янушевич.

Важливо, що випускники шкіл цього року не складатимуть державну підсумкову атестацію з української мови у школах, вона буде проводитися у формі ЗНО. Тобто стандартний випускний екзамен із української мови вперше поєднають із зовнішнім незалежним оцінюванням. У такий спосіб результат здачі ЗНО буде рахуватися оцінкою в атестат, а також оцінкою для зарахування до ВНЗ.

Також Ольга Янушевич розповіла про нову методику визначення результатів ЗНО. Згідно з її словами, прохідним вважається результат у 100 балів. Цікаво, що відтепер термін дії сертифіката – всього один рік. Іншими словами, якщо до цього абітурієнти могли використовувати сертифікати 2008 – 2014 років, то з цього року такої умови вже нема. Сертифікати попередніх років вважаються недійсними.

- Якщо цьогоріч випускник не зможе набрати необхідну кількість балів та не пройде ЗНО, то щоб вступити наступного року, він змушений здавати ЗНО знову, - зазначила заступник директора Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Ольга Янушевич.

Кожен учасник ЗНО має право складати тести не більше, як із 4 предметів. Важливо, що особливістю цьогорічної вступної кампанії стане і те, що вперше тести з української мови та літератури і математики складаються з двох рівнів: базового і поглибленого. Абітурієнти можуть самі обрати рівень, залежно від того, до якого ВНЗ вони збираються подавати документи. Це пояснили тим, що деякі ВНЗ ставили умовою вступу результати тестів поглибленого рівня. 

До слова, не складатимуть ЗНО ті, хто звільнений від державної підсумкової атестації і має на це право згідно з медичними показниками.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.