На Рівненщині за сільського голову-хабарника ручаються його підлеглі

Судовий розгляд справи щодо обрання міри запобіжного заходу для сільського голови Обарова Івана Тимощука триває. Нагадаємо, його затримали на отриманні хабара у розмірі понад 500 тисяч гривень. Відтак, слідчі просять взяти його під варту, щоб той не міг тиснути на свідків справи, використовуючи службове становище і зв'язки.

Натомість адвокат підозрюваного Андрій Колесник запитав у слідчих, чому немає клопотання про відсторонення його підзахисного від займаної посади. Слідчі пояснили, що таке клопотання готується. Та наполягають: Тимощука потрібно взяти під варту, адже низку слідчих дій ще потрібно провести. Зокрема, вилучити документи, що перебувають у нього вдома та на роботі. Якщо ж Тимощук захоче вийти під заставу, то слідчі просять, щоб її розмір становив 548 тисяч 100 гривень.

Сам же сільський голова передав можливість висловитись своєму адвокату, який зазначив, що вважає обрання міри запобіжного заходу в вигляді тримання під вартою надто жорсткою.

- Необхідність тримання під вартою Тимощука прокурор обумовлює тим, що він обіймає посаду сільського голови і може впливати на свідків. Втім, це дещо суперечить нормам чинного законодавства. Обрання такої міри запобіжного заходу неаргументоване. Адже Тимощук не чинив опір при затриманні, від слідства не переховувався і не ухилявся. Окрім того, він проживає з дружиною і донькою-вдовою, яка виховує двох дітей. Тимощук - єдиний чоловік у сім'ї. Також має захворювання, які потребують лікування і дієтичного харчування. До того ж за нього ручаються депутати та апарат сільради. Відповідні документи додаються. А тримання під вартою є винятковою мірою запобіжного заходу, якщо прокурор доведе, що жоден інший не підходить. А прокурор і слідчий навіть не розглядають інші міри запобіжного заходу. У свою чергу, згідно з законодавством України, суд має розглядати справедливу міру запобіжного заходу. А застосування до Тимощука іншої міри запобіжного заходу, а не тримання під вартою, проявить гуманність до підзахисного. Тому просимо суд розглянути можливість застосування більш м'якої міри запобіжного заходу, - каже адвокат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Сільський голова-родич скандального рівненського судді може потрапити за грати через хабар

Сьогодні в Рівному суд вирішить, чи взяти сільського голову-хабарника під варту

Обарівський сільський голова "попався" на хабарі у 500 тисяч гривень

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.