Рівненські волонтери: українські митники спричинили міжнародний скандал

Громада Віттенбергу (Німеччина) всім містом зібрала допомогу для України. Про таку ініціативу йшлося в місцевому ЗМІ, розповіла волонтер Вікторія Шинкаренко. В посольстві їм повідомили про те, що в Україні потрібно знайти волонтерську організацію, яка буде готова все це прийняти, отримати від неї підтвердження і везти в Україну. 100 упаковок одягу, взуття, речей для дому та медикаментів затримали митники на українській частині на кордоні Краківець. Громадянин Німеччини Kendi Franke разом із дружиною українкою та друзями провели там увесь день.

- До речі, громада відгукнулась після звернення Петра Порошенка до уряду Німеччини про допомогу нашій армії. Після проведеного дня на митниці з повним доглядом речей і купою пояснень машини не пропустили і опломбували. Як пояснити громаді з Європи, що без хабара краківецьку митницю не пройти, і немає нічого святого у митників, які там працюють? У нашій країні ВІЙНА. І коли громади українців у всьому світі намагаються допомогти, збирають, так би мовити, з миру по нитці, то все зупиняється на кордоні! Це відбувалось 17 березня. митник Роман був на зміні і спілкувався з волонтерами (067 725 3135). Коли президент просить країни Європи про допомогу, а митниця її блокує, то, мабуть, варто гаранту спочатку з митниками домовитись... 

Kendi Franke увесь безлад зняв на відео і надіслав журналістам у Віттенберг. Історія за день набула розголосу в цьому містечку. Як ви думаєте, після такої ситуації чи буде ще бажання допомагати у Kendi Franke, який із дружиною привіз цю допомогу, а в неділю вже має повертатись додому? Мабуть, доведеться забрати ці речі назад, і повернути їх власникам, пояснивши ситуацію на митниці, - обурується волонтер Вікторія Шинкаренко. - А, можливо, митнику Роману вручити повістку?

Те, що на волонтерах тримається ця війна, не таємниця. Одне прохання: якщо не можете допомогти, то хоч не заважайте!!! Не витрачайте наш час на блокування "ваших" митниць, бо буде на війні, як на війні! 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.