У Рівному розкажуть, якою має бути справжня виборча реформа

Рівнян зпрошують взяти участь у публічній дискусії під час круглого столу на тему “Виборча реформа по-справжньому”. Захід відбудеться 30 березня 2015 року о 11 годині у конференц-залі Рівненського Будинку вчених (м. Рівне, вул. Симона Петлюри 17, другий поверх), повідомляє ГМ "ОПОРА".

Проводиться дискусія групою неурядових організацій у складі Громадянської мережі ОПОРА, Українського незалежного центру політичних досліджень та Інтерньюз-Україна за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем. Під час заходу експерти презентують концепцію нової редакції Закону “Про вибори народних депутатів України” і місцеві вибори, а також разом із учасниками обговорять актуальні законодавчі новації для підготовки і проведення виборів відповідно до міжнародних демократичних стандартів.

Як відомо, коаліційна угода більшості у Верховній Раді передбачає, що вже в І кварталі 2015 року буде запроваджено пропорційну виборчої системи з відкритими списками для обрання українського парламенту, а також суттєву зміну законодавства про місцеві вибори до кінця липня (зокрема, запроваджено пропорційну виборчу систему з відкритими списками при проведенні місцевих виборів міських і обласних рад та вибори міських голів великих міст у два тури за принципом абсолютної більшості). Водночас за перші 100 днів роботи нового Парламенту не було зроблено суттєвих кроків щодо виборчої реформи. Саме тому експерти презентують підготовлені громадськими організаціями концепції нової редакції Закону “Про вибори народних депутатів України” і Закону “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”, базуючись на міжнародних демократичних стандартах і практиках.

У заході візьмуть участь:

- Ольга Коцюруба, експерт з виборчого права Громадянської мережі ОПОРА;
- Денис Ковриженко, радник з юридичних питань Міжнародної фундації виборчих систем (IFES).

Представник "ОПОРИ" звертаються до охочих відвідати захід з проханням зареєструватися в он-лайн формі: https://docs.google.com/…/1f4KW7sB3g_gmyuHjQxHwbWV…/viewform

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.