Російські компанії намагалися відсудити в України магістральні нафтопродуктопроводи

За ініціативою Генеральної прокуратури України 1433 км нафтопродуктопроводу Самара-Західний напрямок та Грозний-Армавір-Трудова, що проходить по території України, витребувано в державну власність з незаконного володіння дочірнього підприємства «Прикарпатзахідтранс» Південно-Західного відкритого акціонерного товариства трубопровідного транспорту нафтопродуктів Російської акціонерної компанії «Транснафтопродукт».

Зазначений магістральний нафтопродуктопровід, побудований за часів СРСР як стратегічний об’єкт, з 24 серпня 1991 року став власністю України. Однак ним продовжило незаконно користуватися ДП «Прикарпатзахідтранс» для транспортування по території нашої держави російських світлих нафтопродуктів.

У зв’язку з цим Генеральна прокуратура України з метою захисту державних інтересів звернулася з позовом про визнання права власності на вказане майно за державою та витребування його з незаконного володіння комерційної структури.

Рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій позов прокурора було задоволено повністю.

Водночас ДП «Прикарпатзахідтранс» та ряд акціонерних компаній Російської Федерації, не полишаючи спроб залишити у своєму володінні нафтопродуктопровід, оскаржили судові рішення до Вищого господарського суду України.

Суд касаційної інстанції, розглянувши справу 17 березня 2015 року, погодився з доводами прокурора та залишив судові рішення без змін.

Про це повідомляється на сайті Генеральної прокуратури України.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.