На Рівненщині правоохоронці викрили нелегальну телерадіокомпанію

У лютому до правоохоронних органів Рівненщини надійшла заява від товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомпанія "Україна" щодо фактів незаконного розповсюдження сигналів телепрограм спортивних каналів "Футбол 1" і "Футбол 2" однією з телерадіокомпаній, розташованих на території Рівненського району.

За фактом незаконної ретрансляції супутникових телевізійних каналів, захист яких забезпечується системою умовного доступу, було відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України.

У рамках досудового розслідування під час санкціонованих обшуків у приміщеннях підприємства вилучено, як зазначив начальник відділу з боротьби з кіберзлочинністю УМВС Олег Лепеха, комп’ютерне та серверне обладнання, що використовувалось для здійснення протиправної ретрансляції телеканалів, технічна та бухгалтерська документація, договори з абонентами.

Обшуки проводилися на території смт Квасилів, за місцем встановлення технічного обладнання, та за місцем фактичного місцезнаходження підприємства у Рівному.

Зазначена телерадіокомпанія понад десять років функціонувала на території Рівненського району та забезпечувала абонентам можливість перегляду майже 60 каналів кабельного телебачення. Ретрансляція телеканалів «Футбол 1» і «Футбол 2» та надання доступу до їх перегляду абонентами мережі здійснювалась без укладання відповідного договору з правовласником, що є порушенням вимог Закону України «Про авторське право та суміжні права».

Винним особам загрожує кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі строком від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією вилученого обладнання.

У діях посадових осіб телерадіокомпанії-порушника також вбачаються ознаки складу злочину, передбаченого ст. 176 (Порушення авторського права і суміжних прав) Кримінального кодексу України, оскільки випадки несанкціонованого розповсюдження телевізійних каналів завдають значних матеріальних збитків правовласникам. Про це повідомили у СЗГ УМВС України в Рівненській області. 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.