Онлайн-трансляція сесії Рівнеради: за що голосуватимуть депутати?

Чергове засідання сесії Рівненської міської ради розпочнеться 26 березня о 10 годині. Традиційно воно відбуватиметься в конференц-залі за адресою: вул. Поштова, 2 (четвертий поверх).

До основного порядку денного включено 112 питань, більшість із яких земельні - про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, продовження-припинення оренди тієїї чи іншої ділянки тощо. Також депутати розглянуть проект рішення "Про затвердження Програми енергозбереження та енергоефективності міста Рівного на 2015 – 2019 роки", "Про визначення літніх майданчиків і терас закладів ресторанного господарства на території міста Рівного як місць, вільних від куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів" та інші.

Онлайн-трансляція:

10:05 

Депутати Рівнеради хочуть заборонити "публічне" куріння

Нині розпочинається чергове засідання сесії Рівненської міськради. До порядку денного внесено 112 питань, серед яких більшість земельних. Наразі у сесійній залі присутні 36 міських обранців.

Також депутати мають розглянути проект рішення, у якому передбачається визначення літніх майданчиків і терас ресторанів міста як місць, вільних від куріння. 

10:13

На сесії міськради "зависла" система Рада

Сесія Рівненської міськради розпочалася з гімну України. Проте далі система "Рада" зависла, і депутати чекають, щоб технічні складнощі усунули.

Наразі у сесійній залі почали заслуховувати депутатські звернення та заяви громадян, аби не втрачати час. 

10:17

Народне віче в Рівному назвали антисемітським

Останнє народне віче, яке відбулося у Рівному, було антисемітським. Про це під час засідання сесії міськради заявила депутат Ніна Кімстач.

- На віче були негативні висловлювання стосовно євреїв. Депутати групи "Рівне європейське" вважають таку поведінку неприпустимою, - каже депутат.

На думку Ніни Кімстач, єврейська громада - це теж частина мешканців міста. І ніхто не має права ображати їх честь і гідність. 

10:23

Мешканці вулиці Струтинської прийшли на сесію Рівнеради

Мешканці вулиці Струтинської, що у Рівному, прийшли на сесію міськради. Вони обурюються, що підприємець хоче захопити там землю і будуватися. Якщо міська влада це дозволить, то мешканці залишаться без зупинки. Про це під час сесії заявив мешканець цієї вулиці Віктор.

Нагадаємо, мова йде про зупинку на вулиці Струтинської (зупинка маршрутки №56). Конфлікт полягає у тому, що власник невеликого кіоска просить виділити йому землю для будівництва аптеки. Тим часом мешканці проти, бо хочуть облаштувати там зупинку, кажуть, навіть за свої кошти. Конфлікт щодо цього тягнеться вже кілька місяців.

10:34

Рівняни можуть попросити відключити їм опалення

Питання щодо дострокового відключення від теплопостачання у багатоповерхових будинках Рівного порушила під час сесії міськради депутат Марія Конощук. Вона аргументувала це тим, що опалення дуже подорожчало. Тому пропонує з 1 квітня обійтися без тепла.

На це міський голова Рівного Володимир Хомко повідомив, що всі мешканці міста, які хочуть, щоб їх будинок відключили від опалення раніше, можуть звернутися і попросити це зробити. 

Нагадаємо, раніше такі звернення написали мешканці двох багатоповерхівок міста.

10:39

Система "Рада" запрацювала

Сесія Рівнеради повноцінно розпочалася - система "Рада" запрацювала. Наразі депутати проголосували за затвердження порядку денного та озвучують свої пропозиції щодо внесення додаткових питань до порядку денного.

Зокрема, свою пропозицію озвучив депутат Сергій Васильчук, який просить оплачувати з міського бюджету комунальні послуги замість доньки загиблого Героя Небесної сотні Георгія Артюняна. Нагадаємо, вона взяла опікунство над його іншою неповнолітньою донькою. Адже так склалося, що не всі родини загиблих отримали пільги на комунальні послуги.

10:43

Іменинників Рівнеради забули привітати

Традиційно перед початком розгляду питань порядку денного на засіданні сесії Рівнеської міськради вітають депутатів-іменинників, які святкували день народження у міжсесійний період. Та цього разу цей момент упустили і згадали, коли сесія вже почала працювати.

Як повідомив секретар Рівнеради Андрій Грещук, у міжсесійний період свої дні народження святкували два депутати - Антон Сачук і Юрій Сідлецький.

10:51

Біля рівненських ресторанів курити не заборонили

Питання "Про визначення літніх майданчиків і терас закладів ресторанного господарства на території міста Рівного як місць, вільних від куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів" викликало активне обговорення під час сесії Рівнеради. 

Депутат Юрій Запорожець вважає, що це рішення не зовсім правильне - він пропонує облаштувати місця для куріння.

Підтримав колегу і Юрій Романенко, який нагадав, що вже приймали чимало заборон, які не виконувалися, тому це рішення популістське.

У свою чергу депутат Олександр Лащук запропонував облаштувати спеціальні місця для куріння розміром 3 на 3 метри. А взагалі порекомендував кидати курити, адже це дорого.

А депутат Святослав Євтушенко виступив у підтримку цього рішення і зазначив, що однією із причин, що він кинув палити стала заборона куріння у розважальних закладах.

У підсумку депутати не підтримали це рішення. За проголосувало лише 20 міських обранців.

10:55

Рівняни хочуть встановлювати теплові лічильники на умовах співфінансування

Вже більше 100 заяв від мешканців багатоповерхових будинків із цього приводу надійшло у міську раду. Про це під час засідання сесії повідомив мер Рівного Володимир Хомко.

- Ми будемо шукати кошти. У разі чого зніматимемо їх із інших програм, аби фінасувати цю. Адже мешканці самі висловлюють бажання встановлювати лічильники на умовах "50Х50". Також чимало охочих і утеплювати будинки, - зазначив Володимир Хомко.

11:03

У Рівному знеболювальні та ліки від застуди визнали сильнодіючими

Депутати Рівнеради ухвалили рішення "Про затвердження звернення депутатів Рівненської міської ради до Міністерства охорони здоров’я України щодо запровадження предметно-кількісного обліку в закладах охорони здоров’я кодеїновмісних препаратів та віднесення до сильнодіючих лікарських засобів". Його підтримали 42 міські обранці.

Цікаво те, що під заборону потрапили ліки, серед яких і засоби від застуди, знеболювальні тощо. Тобто мова йде про всі медпрепарати, що містять кодеїн - речовину, з якої при спеціальній обробці можна зробити наркотик. Відтак, якщо цю заборону візьме до уваги МОЗ України, то ці засоби продаватимуть за рецептом.

11:32

У Рівному за оренду подарованої землі жінці потрібно платити 700 гривень замість 14

Як вчинити з земельною ділянкою, орендна плата за яку стала занадто високою, питає у депутатів Рівнеради мешканка міста Оксана Миколаївна. У неї в користуванні - земельна ділянка на вулиці Новій, 12.

- Мені її подарував прадід на прізвище Дзівак. Земельна ділянка завжди була в мене в користуванні, і коли оренда була дешевшою, я все сплачувала. А зараз ці суми просто неосяжні для мене. Зараз потрібно сплачувати за землю 700 гривень при тому, що раніше було 14, - обурюється рівнянка.

На це начальник Держземагенства Рівного Роман Гресько запропонував прийняти рішення про припинення договору оренди і працювати в рамках закону.

У результаті обговорення депутати не підтримали рішення про припинення права оренди. 

Вже після голосування мер Рівного Володимир Хомко зазначив, що потрібно звертатися до Кабміну, щоб високопосадовці дозволили на місцях диференціювати розмір плати. Адже справді люди за городи не можуть платити сотні гривень.

12:01

Катер "Рівне" нарешті буде з іменною табличкою

Табличка з надписом "Рівне", яку мають розмістити на катері, вже готова. Про це повідомив міський голова Рівного Володимир Хомко.

За його словами, найближчим часом буде організовано виїзд депутатів і табличку розмістять на катері. Розробили табличку працівники "Рівнеазот".

12:15

Мер Рівного просить депутатів повернутися на сесію

Після 15-хвилинної перерви на засіданні сесії міськради депутати збиратися не поспішають. Мер Рівного Володимир Хомко просить всіх повернутися на свої місця і нарікає, що депутатські ряди поріділи.

Та не зважаючи на це міські обранці приступають до роботи. 

До перерви депутати встигли розглянути 50 питань. До основного порядку денного на розгляд сесії винесено 112. Більшість з питань, що залишилися для розгляду - земельні.

12:28

У Рівному немає кому фінансувати ліки для хворих дітей

Для хворих на муковісцидоз немає кому фінансувати їх лікування. Як розповів мер Рівного Володимир Хомко, на це мають бути виділені кошти з держбюджету. А з міського бюджету немає законних шляхів виділення грошей.

- Що робити у цій ситуації, не знаю. Можливо, виділяти кошти на іншу допомогу. У нас є гроші, але через прогалини рішення Кабміну ми не можемо їх використати. У законі передбачено, що має бути встановлено граничні ціни на ці ліки, зараз цього немає. Відтак, ми не можемо їх закупити, - каже Володимир Хомко.

Тим часом депутат Сергій Васильчук запропонував вирішити це питання шляхом виділення коштів для цих родин у зв'язку з важким матеріальним становищем.

Нині у місці є 6 дітей, які потребують лікування від цієї хвороби. На закупівлю медикаментів потрібно понад 24 тисячі гривень на місяць.

У результаті депутати внесли рішення про включення цього питання до порядку денного сесії і до кінця її роботи мають вирішити, яким шляхом виділити ці кошти.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.