У Рівному тепло для опалення хочуть брати із води та повітря

В області підписали угоду про наміри між представниками китайської корпорації "Лотосленд", КП "Рівнеоблводоканал" та ТОВ "Рівнетеплоенерго".

Домовленості дають можливість у майбутньому встановити на зазначених рівненських підприємствах теплові насоси. Це дозволить здійснювати опалення за рахунок тепла стічних вод та повітря.

- Знаємо, що у вас є проблема із постачанням гарячої води влітку. Також складна ситуація з використанням природного газу. У світі багато хто користується тепловими насосами. Ваш клімат схожий на клімат китайської півночі, де ми теж використовуємо такі насоси, - розповів президент корпорації "Лотосленд" Сюн Цзянь.

                                            Сюн Цзянь та Степан Коропецький

"Рівнеоблводоканал" зможе отримувати тепло зі стічних вод, використовуючи такі насоси.

- Стічні води моють підвищену температуру, бо люди зливають гарячу воду, наприклад, із ванних кімнат, - говорить директор "Рівнеоблводоканалу" Андрій Карауш. - А ще зможемо перетворювати енергію води в теплову. Це технологія, яку використовує увесь світ. За кілька років впровадження такої технології окупиться. Наше підприємство зможе використовувати це тепло на власні потреби, а за сприятливих умов і продавати.

Директор "Рівнетеплоенерго" Степан Коропецький переконаний, що використання теплових насосів дасть можливість подавати гарячу воду у місті цілий рік.

- Це цікавий проект. Якщо ми його втілимо, проблем із постачання гарячої води влітку не буде. А ще це знижує вартість підігріву води, - наголосив директор теплопостачального підприємства.

Угоду підписали в рамках Міжнародної конференції "Системи теплоенергопостачання. Енергосервіс. СТЕПЕС. (SHESES’ 15)", що відбулася на Рівненщині.

До підписання угоди сторони йшли два роки, - говорить заступник директора департаменту ЖКГ, енергетики та енергоефективності РОДА Валерій Гуз. - Китайська сторона дає можливість отримати безвідсотковий кредит на рік для оплати купівлі цього обладнання. Та дають три роки гарантії на нього.

За сприятливих умов наступним кроком у втіленні проекту буде підписання угоди про реалізацію і з того моменту на постачання обладнання дається 33 дні.

Також учасники конференції разом із журналістами та експертами природоохоронної громадської організації "Екоклуб" відвідали кілька громадських будівель у смт. Рокитне та м. Сарни, аби показати представникам ЗМІ позитивні та негативні приклади використання державних коштів на заходи з енергоефективності, що були нещодавно проведені у цих закладах (утеплення будівель, заміна газових котелень твердопаливними). Про це читайте згодом на сайті "ВСЕ".

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.