Рівнянам влаштовують "Прохаськотерапію"

У Рівне «забрів» (так він висловлюється сам) перекладач, журналіст  та письменник-представник станіславського феномену Тарас Прохасько. Сьогодні в театрі ляльок відбудеться його творчий вечір. Організатори анонсують, що автор говоритиме про проблеми, які нині  турбують кожного, і даватиме добрі поради, як віднайти гармонію в собі. Власне, тому захід і назвали «Прохаськотерапією». Водночас  перед цією зустріччю у кав’ярні- книгарні «Calamarius» відбулася прес-конференція із письменником.

За словами Тараса Прохаська, він вирішив стати письменником, коли йому було 12 років. Уявляв себе дорослим серйозним автором. Тим часом серед книг, які сьогодні презентуватиме, буде дитяча література – «Хто зробить сніг?» та «Куди зникло море?». Книги написані у співавторстві з Мар’яною Прохасько.

- «Хто зробить сніг» - це історія про кротячу родину: маму, тата та 13 кротенят, - розповідає письменник. – У сім’ї з’являються близнюки – 12 та 13 кротеня. Вони й стають головними героями книги. Це історії про пізнання найменшими дітьми самих себе, хати, братів, страхів, знайомства з життям. А ще про те, як батьки пояснюють кінечність світу… Словом, це спроба кротячого космогонізму. Хотілося розказати, наскільки важливою є домашня любов та близькість між членами сім'ї. А «Куди зникло море?»  - це історія про те, як світ цих же героїв розширюється. Вони виходять із лона родини. Однак якщо є база первинної любові, то всі незнайомі вияви не є травматичними. Вони не калічать.

Разом із тим Тарас Прохасько (якого разом із Юрієм Андруховичем та Юрієм Іздриком вважають представником станіславського феномену – групи письменників та художників Івано-Франківську, що презентують цінності українського постмодерну) розповідає про «цілющі» властивості літератури.

-Сьогодні є важко і легкопоранені. І це не лишень у госпіталях. Таких місць є значно більше. Іноді про них і не здогадуєшся. Багато людей є вразливими. Вони потерпають від різних травм, від того, що відбувається. Література не виліковує, не рятує, але підкріплює. Вона дає можливість контакту, діалогу із тим, хто її написав, - каже Тарас Прохасько.

Зустріч автора з читачами розпочнеться о 19 годині. Її організовує ГО «Література. РВ» та Олена Шульга.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.