На Рівненщині митники резонансно вилучили велику суму валюти. ФОТО

Митники на посту «Городище»  виявили велику суму в валюті (долари США), яку намагалися нелегально перевезти через кордон два громадянина України.

Перша частина  валюти була вилучена у громадянина України, який перетнув кордон пішки. В Зону митного контролю посту «Городище»  вранці 27 березня зайшов громадянин, який слідував з Республіки Білорусь. Пішоходу було запропоновано заповнити митну декларацію, що він і зробив, вказавши в документі, що в нього є 5000 російських рублів. В ході митного контролю виявлено серед особистих речей два пакунки, обмотані скотчом. В пакунках митники знайшли чотирнадцять пачок з купюрами доларів США в сумі 150050 (сто п’ятдесят тисяч п’ятдесят) доларів США.

Іншу частину суми було знайдено у авто марки «Мерседес-Бенц», який прямував по смузі «зелений коридор» у напрямку «в’їзд».  Якщо водій та пасажири обирають саме смугу спрощеного митного контролю, то це означає, що вони заявляють про відсутність  товарів, та інших предметів, які, згідно з законами України, підлягають обов’язковому декларуванню. Митники перевели цей транспортний засіб на червону смугу та ретельно оглянули. Результат був приголомшливий.  Приховану валюту знайшли у ручній поклажі водія (п’ять пачок на загальну суму п’ятдесят тисяч доларів США).

У корпусі повітряного фільтра виявлено прихований від митного контролю прямокутної форми пакунок, обгорнутий світлокоричневою стрічкою (скотчом). Доступ до пакунку став можливий після демонтажу, з допомогою викрутки,  кришки повітряного фільтра та виймання самого  повітряного фільтра.  Після огляду вмісту пакунка встановлено, що в ньому знаходяться, приховані в поліетиленовий білий пакет десять пачок з купюрами доларів США в сумі 100000 (сто тисяч) доларів США.

У відповідності до вимог Постанови Правління Національного банку України «Про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України» від 27.05.2008 року № 148, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11.06.2008 року за № 520/15211, фізична особа - резидент має право ввозити в Україну готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10000 євро.

Дії двох громадян України, які намагалися провести валюту поза митним контролем мають ознаки порушення митних правил, передбаченого частиною 1 статті 483 Митного кодексу України. Складено два протоколи про ПМП, валюту вилучено.  Надалі суд вирішіть  це питання та поставить остаточну крапку.  Нагадаємо , що  говорить закон. Частина 1 ст. 483 передбачає накладення штрафу у розмірі 100 відсотків вартості безпосередніх  предметів порушення митних правил (у даному випадку має бути сплачена сума, еквівалентна провезеної з приховуванням від контролю)  з  конфіскацією цих предметів. 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.