Щоб отримати пенсії, рівняни "купують" страховий стаж

Той, хто не встиг заробити необхідний для нарахування пенсії страховий стаж, може його «купити», одноразово сплативши єдиний внесок за договором про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Найчастіше цим правом користуються люди, які залишилися без роботи незадовго до досягнення пенсійного віку: вони доплачують за стаж, щоб мати право отримувати повну пенсію.

ДПІ у Рівному звертає увагу, що в договорі може бути передбачена одноразова сплата громадянином єдиного внеску за попередні періоди, в яких такий громадянин не підлягав загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року до 31 грудня 2010 року). При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладення договору.

Для укладання зазначеного договору таким особам необхідно подати до органу фіскальної служби за місцем проживання заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. З такою особою після перевірки викладених у заяві відомостей орган фіскальної служби у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладає договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

У поточному році три жителі Рівного скористались таким правом - уклали договори про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування та сплатили понад 16 тис. грн.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.