Весняна застуда може призвести до втрати слуху

Весною, як ніколи, хочеться бути красивими і здоровими. Та, відчувши перші промені сонця, ми забуваємо про мінливысть погоди і підстнупність першого весняного тепла. Часто це призводить до застуди, захворювань вух та інших неприємних наслідків. А це, в свою чергу, якщо не отримати своєчасної кваліфікованої допомоги, може спричинити проблеми зі слухом і навіть призвести до його втрати. Як цього уникнути та що робити, якщо вже захворіли, - відповіді на ці та інші запитання дізнавалася журналіст сайту «ВСЕ».

Як розповів завідувач сурдологічним кабінетом поліклінічного відділення Рівненської обласної клінічної лікарні Олег Мізинець, відчувши перші симптоми нездужання, важливо відразу звернутися до лікаря і визначити, у чому саме проблема.

- Це потрібно для того, аби підібрати правильне та ефективне лікування. Адже звичайна, на перший погляд, застуда може спровокувати низку ускладнень і призвести навіть до повної втрати слуху. На жаль, весною дуже часто пацієнти стають жертвами власної безпечності і не задумуються про те, що одягатися все-таки варто за погодою. Ось і виходить, що все частіше звертаються до лікарів із отитами, гайморитами, закладеннями вух та іншими хворобами. Добре, якщо приходять, як тільки з’явилися перші симптоми нездужання, інколи ж пацієнти лікуються самостійно і звертаються, коли хвороба задавнена, або відчувши втрату слуху. Проте важливо розуміти, що з кожним днем це все гірше піддається лікуванню і може призвести до часткової або ж і повної втрати слуху назавжди. Вважається, що оптимально лікуються ускладнення, якщо до лікаря звернутися у період від 2 годин до 2 днів після їх виявлення. Адже тоді можна зупинити прогресування недуги. Якщо ж лікування неправильне чи несвоєчасне, то ускладнення від весняних застуд, протягів можуть перерости в хронічні захворювання вух і повну втрату слуху, - застерігає Олег Мізинець.

Також лікар додає, що для того, щоб поставити правильний діагноз і підібрати ефективне лікування, обов'язково потрібно пройти обстеження вуха.

- Без цього неможливо оцінити ступінь ураження вуха, які саме проблеми існують, і стадію захворювання. Потрібні ознаки можна виявити під час таких обстежень, як аудіограма – графічне зображення слухової функції, яке дозволяє оцінити ступінь порушень у слуховому аналізаторі. А також за допомогою тимпанометрії – метод об'єктивного дослідження функції середнього вуха, ступеню рухливості барабанної перетинки і провідності слухових кісточок (молоточок, коваделко, стремінце) шляхом створення варіацій тиску повітря в слуховому каналі. Адже неправильно підібране лікування може лише загострити захворювання, і воно перейде в хронічне. І тоді відновити слух дуже важко або й взагалі неможливо. Тому перш ніж лікувати, потрібно знати, що саме, - зазначив Олег Мізинець.

І наостанок Олег Мізинець радить берегти своє здоров’я та одягатися за погодою, особливо весною, коли сонце таке оманливе, а вітер холодний.

- Адже кожне вірусне захворювання — це стрес для організму. І рано чи пізно наслідки можуть дати про себе знати. Тому краще поберегтися і не ставитися легковажно до свого здоров’я, - додав Олег Мізинець.

Якщо ж ви відчули перші симптоми хвороби вух, то пройти обстеження слуху, підібрати ефективне лікування і, за потребою, сучасний слуховий апарат на всі випадки життя можна у Рівненській обласній консультаційній поліклініці (кабінет 55). Вона знаходиться за адресою: м. Рівне, вул. Київська, 78-Г. Записатися на прийом до лікаря та отримати детальну інформацію можна за телефоном: (050)568-74-79.

на правах реклами

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.