На Рівненщині злочинну групу судитимуть за роботу фіктивних підприємств із мільйонним оборотом

31 березня слідче управління УМВС України в Рівненській області скерувало до суду кримінальне провадження, відкрите у вересні минулого року за матеріалами управління по боротьбі з організованою злочинністю, щодо незаконної діяльності міжрегіонального конвертаційного центру.

Конвертаційний центр був створений трьома особами та діяв протягом двох років. Злочинна група мала міжрегіональні зв’язки, розповсюдивши свою діяльність на території Рівненської, Тернопільської, Київської та інших областей України. Центр утворений з ряду фіктивних, зареєстрованих у Києві підприємств. Ці фіктивні суб’єкти господарювання використовувалися для прикриття незаконної діяльності з конвертації й реконвертації коштів, ухилення від сплати податків для низки підприємств і організацій.

Зловмисники маскували фіктивні підприємства та запобігали виявленню їх незаконної діяльності. Для прикриття своїх злочинів, учасники групи організовували імітацію господарської діяльності, проводячи у мінімальному обсязі офіційну торгівлю та надаючи послуги на виконання робіт.

— Досудовим слідством встановлено, що, прикриваючи незаконну діяльність з реконвертації 18 мільйонів гривень, з метою ухилення від сплати податків вони сформували податковий кредит для 11 підприємств-контрагентів, внаслідок чого до державного бюджету не було сплачено ПДВ на загальну суму понад чотири мільйони гривень, - повідомив начальник УБОЗ УМВС України в Рівненській області Віталій Бортнюк. - Накладено арешт на готівкові кошти у сумі 948 тисяч гривень, вилучені під час проведення обшуків за місцем фактичного знаходження фіктивних суб’єктів господарювання. Кримінальні провадження за частиною 3 статті 28 (вчинення злочину організованою групою), а також за частиною 2 статті 205 (фіктивне підприємництво) та частиною 2 статті 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України 31 березня скеровано до суду.

Відносно організатора злочинної групи обрано міру запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання, відносно двох його спільників суд визначив заставу у розмірі 18 тисяч та 24 тисяч гривень, повідомляє СЗГ УМВС  (за матеріалами УБОЗ УМВС У країни в Рівненській області).

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.