У Рівному два місяці гостюватимуть рицарі. ФОТО

Відчути дух епохи Середньовіччя відтепер можна і в Рівному. Адже вчора в обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку "Європейський воїн XV сторіччя". На подію завітало чимало рівнян, серед них були як політики, так і школярі. Кожен захоплено розглядав виготовлені у Рівному обладунки, які навіть використовують у імпровізованих боях.   

- Сьогодні у музеї ожила епоха Середньовіччя із справжніми рицарськими обладунки, зброєю та побутовими речами XV століття. Це все - точна копія, яку виготовляють рівненські реконструктори. Їхня любов до історії, поєднана із майстерністю, дала поштовх до виготовлення речей, якими захоплюються далеко за межами Рівного,  - зазначили організатори виставки.

За словами старшого наукового співробітника Рівненського обласного краєзнавчого музею  Олексія Войтюка, щоб краще передати шарм XV сторіччя, майстри спеціально відтворили побутові речі, військовий табір, зброю, обладунок рицаря, костюми, які вдягав він і його дама. Окрім того, робили акценти як на аксесуарах, так і на фурнітурі.

Рівняни на виставці побачать німецькі та італійські стилі розвитку кольчужного та пластинчатого обладунків, які використовували впродовж XV століття на території Європи. За словами місцевих майстрів, саме ці стилі демонструють різноманіття та багатоаспектність рицарського комплекту.

Тим часом сьогодні тема війни дуже актуальна. Цікаво, що в епоху Середньовіччя на рівні з рицарями воювали й рівняни.

- Князь Костянтин Острозький був учасником боїв у Чехії. Тому, я думаю, що наші земляки пересікалися у своїх подорожах саме з такими воїнами. Не забуваємо, що історія героїзму та подвигів Європи – це й наша історія, яку ми маємо пам'ятати і шанувати, - каже директор Рівненського обласного краєзнавчого  музею Олександр Булига.

Відвідувачі з захопленням розглядали рицарські обладунки та ошатні сукні для леді. Особливу цікавість викликали шатра, які відображають побут та звичаї минулого. Говорять, що виставка заряджає жагою до перемоги та бажанням відчути адреналін битви та суперництва. Виставка у Рівному експонуватиметься ще два місяці.

Пропонуємо вам фото із події: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.