Рівненський військовий у світлинах показав звільнення сходу від мін

Як розповів рівненський майор Олександр Гайн, із зони АТО, сапери проводять розмінування населених пунктів та сільськогосподарських угідь на сході України від мін та нездетонованих боєприпасів.

Зокрема, один із мінно-пошукових підрозділів Збройних Сил України зачищає від небезпечних предметів населений пункт неподалік Артемівська і Дебальцевого, в якому під час активних бойових дій вибухнув склад артилерійських боєприпасів. З початку робіт сапери знищили понад 1000 одиниць боєприпасів.

На цій території зберігалися 152-мм артилерійські снаряди, 122-мм гаубичні і 120 міліметрові мінометні боєприпаси, протитанкові засоби, міни, гранати тощо. Під час обстрілу від вибуху вони були розкидані на значній території.

- Приблизно 80% цих боєприпасів з пошкодженими підривниками і потребують обережності під час знешкодження чи знищення, - розповів старший саперної групи Володимир.

Наразі військовослужбовці утилізували більшу частину небезпечних боєприпасів. Лишилися здебільшого крупного калібру. Знаходити приховані від людського ока вибухові предмети допомагає мінно-розшукова собака на прізвисько Лорд. Виявлені знахідки сапери знищують у спеціальному утилізаційному котловані.

-Місцевих ми завчасно попереджаємо з якої години ми проводимо підривні роботи, і просимо щоб вони не виходили з дому. По завершенню  теж повідомляємо людей. Безпека мешканців населеного пункту є у нашій роботі пріоритетним завданням. Тому усі роботи ми проводимо з узгодженням із ними, - додав старший групи Володимир.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.