Рівнянам представлять "Українців"

Сьогодні о 14 годині в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці, в рамках святкування Французької весни, відбудеться авторська презентація книги Софі Ламброскіні «Українці».

Колишня журналістка ("Libération", "Le Point", "Radio Free Europe") Софі Ламброскіні на даний момент є докторанткою в університеті Париж-Захід-Нантер-Ла-Дефанс, з 2005 року проживає у Києві.

У цій короткій книзі, що складається у значній мірі з інтерв’ю, дослідниця  малює портрет українців та допомагає краще зрозуміти дух нації, яка має вибудувати своє майбутнє, спираючись на свою складну та давню історію.

 Українці –хто вони? Україна означає «край, кінець», а українці, в свою чергу, це ті, хто «на краю, на кінці», майже ефемерний народ у вирі сучасних геополітичних течій. І якщо Україна займає сьогодні місце на перших шпальтах газет, то, власне, українці з’являються рідко: миттєві репортажі з гарячих точок, на жаль, не дають можливості сповна зрозуміти дух нації на шляху становлення.

Настав час перевести українців «з краю» в центр розповіді. Мета написання цієї книги – допомогти відкрити для європейського читача світ українців, відсторонившись від новин сьогодення. Пізнати цей «південний» народ: гарячий, емоційний, охочий до святкувань. незважаючи на розмиту ідентичність, багатостраждальну історію його земель, відсутність впевненості в собі  через отримані соціальні і географічні рани , народ, для якого сьогоднішня криза є лише кристалізацією давніх проблем.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.