У Рівному француженка представила "Українців" по-новому

Не дивлячись на те, що сьогодні вночі випало багато снігу, душі рівнян зігріла "Французька весна" та письменниця Софі Ламброскіні.Дослідниця народилася у Франції, однак вже більше десяти років живе у нашій країні. Перейнявшись духом України та вольовим настроєм її громадян, Софі Ламброскіні написала книгу під назвою «Українці». Жінка впевнена, що збірник невеличких есе допоможе її співвітчизниками ближче познайомитися з культурою та особливостями національного характеру українців.  Сьогодні ж письменниця приїхала до Рівного, де у стінах обласної бібліотеки презентувати свій твір.

- У своїй книзі я хочу допомогти відкрити читачу світ українців, відсторонившись від новин сьогодення. Він має пізнати цей народ: гарячий, емоційний, охочий до святкувань. Це люди, які мають свою важку історію, свої дві мови та свою ідентичність. На інформаційному фоні всі знають про події, які відбуваються в Україні, але які ж самі українці, не здогадується ніхто. Тому незважаючи на розмиту ідентичність, відсутність впевненості в собі через отримані соціальні і географічні рани, українці - народ, для якого сьогоднішня криза є лише кристалізацією давніх проблем. Про це варто знати, потрібно розуміти і не забувати. Про це і йдеться у книзі, - зазначає французька письменниця Софі Ламброскіні.

Дізнатися детальніше про книгу завітало чимало рівнян. Найбільше було молоді, зокрема, студентів. Останні говорять, що не часто доволилося зустрічати твори французів, які так палко переймаються історією та культурою українців. Молоді люди жваво вели діалог із письменницею, старалися дізнатися, як їй вдалося так тонко і влучно описати українців.

Під час зустрічі дослідниця розповіла, що раніше працювала журналістом ("Libration", "Le Point", "Radio Free Europe" - прим. автора), а зараз є докторанткою університету Париж-Захід-Нантер-Ла-Дефанс. Вона - дослідниця питань Росії та України. За словами Софі, з початком війни між цими держами запитань для дослідження виникло чимало. Тому у планах - написання книги-продовження "Українців".

До слова, багато читачів Рівненської обласної бібіліотеки почали обирати французьку літературу. Якщо раніше лідирувала англійська, тепер її наздоганяє французька. За словами директора бібліотеки Валентини Ярощук, це і не дивно, адже французька література багата на цікаві твори та поезію. Так, планується відкриття виставки франкомовних стародруків, які наявні у фондах бібліотеки.

Поспілкуватися вживу із французькою письменницею стало великим відкриттям для рівненських студентів-істориків місцевого ВНЗ. Молодь із захопленням слухали Софі Ламброскіні, адже історія України  з уст француженки звучить дещо по-новому.

- Дуже приємно, що французи переймаються нами та нашою історією. Вони мають відвертий погляд на неї. Зустріч із Софі Ламброскіні була надзвичайно цікавою, адже раніше я ніколи не спілкувалася із французами. Приємно вразило, що вона вільно розмовляє українською та російською мовами, це дозволяє краще зрозуміти їй нас та відчути українське із середини, - розповідає рівненська студентка Вікторія Стельмах .

Багато студентів висловили бажання прочитати книгу українською. Наразі видання представлене лише однією мовою - французькою.

- Дуже хотілося б прочитати книгу "Українці". Але не знаючи французької, чекатиму на переклад. Разом із тим надзвичайно приємно, що історією твоєї країни переймаються письменники інших держав, - зізнається студент Володимир Пилипчук.

 

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.