Голова Здолбунівської РДА просить у рівнян допомоги через юридичні колізії

Вчора у соціальній спільноті "Рівненщина політична" Голова Здолбунівської РДА звернувся за допомогою до рівнян. Причина - офіційне погодження його заступників. За словами Сергія Кондрачука проблема у тому, що Верховна Рада України та Кабінет Міністрів користуються різними законами.

Як зазначає у своєму дописі Голова Здолбунівської РДА, на комерційному сайті "ЛІгазакон", який у своїй роботі використовує Кабінет Міністрів, мова йде про те, що замів голів РДА затверджує Кабмін, а на сайті ВРУ зовсім інше - заступників має погодити очільник ОДА. Відтак виникає колізія права.

"Вітання усім! Допоможіть, будь ласка, молодому голові РДА розібратися, бо маю проблему юридичного характеру. Суть в тому, що, виявляється, в нашій країні кожна установа живе за своїми законами. І це не "літературне викривлення", а факт. В мене йде процес призначення заступників голови РДА. Ця процедура виписана в ЗУ "Про місцеві державні адміністрації". Де шукати "оригінал" цього закону? Вочевидь, на офіційному сайті ВРУ. Навіть, мені казали, є якийсь лист, де говориться, що органам влади в роботі потрібно користуватися виключно цим сайтом.

Заходжу. Читаю друге речення другого абзацу статті 10 (http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/586-14) - зами голови РДА призначаються головою РДА за погодженням з головою ОДА. Здавалося б, все просто. Але не тут то було! Дізнаюсь, що заступників голови РДА має ще й затвердити Кабмін! Чому, де таке написано? - запитаєте ви. Відповідаю. На авторитетному, ПРИВАТНОМУ, комерційному сайті "Лігазакон" - зміст статті 10 абсолютно інший, де дійсно говориться про затвердження замів Кабміном: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/T990586.html . Пробую розібратися.

Телефоную на Кабмін. Кажуть, так, ми затверджуємо ваших заступників. Бо законом від 23.02.14 ми повернулися до старої Конституції, і потрібно, як колись, замів погоджувати з Кабміном. Телефоную на ВРУ, питаю, чому в них на сайті неправильний закон. Кажуть, що у них якраз правильний, бо ми то повернулися до старої Конституції, але оскільки в самій Конституції про затвердження замів голови РДА немає ні слова, то норми, ухвалені 23.02.14 року на ЗУ "Про місцеві держадміністрації" не поширюються....

Мені не шкода, щоб моїх замів затверджував Кабмін (хоча це невідомо скільки часу займе). Я щиро вірю, що там, в Києві, краще знати, хто мають бути замами голови райдержадміністрацій. Суть не в цьому, а в тому, що у нас ВРУ і КМУ... користуються різними законами. А це вже не жарти. Завтра мені потрібно буде, наприклад, дізнатися, як врегульовано законодавчо масове цвітіння кактусів в пустелях Здолбунівщини. Для цього треба буде глянути у відповідний закон. Куди дивитися? На сайт ВРУ? На "лігу"? Може, на якусь "полуничку.орг"??? ДЕ ЧИТАТИ ЗАКОНИ, ЗА ЯКИМИ ЖИВЕ НАША КРАЇНА???
Р.S. А Кабмін таки чекає документи на погодження моїх заступників..." - повідомляє Голова Здолбунівської РДА у соціальній спільноті "Рівненщина політична" (текст подано без змін - прим. автора).

Рівняни активно долучилися до обговорення проблеми. Колективно активісти, журналісти, депутати старалися досягнути консенсусу та знайти оптимальні шляхи вирішення цього питання.

Допомогти молодому очільнику Здолбунівщини зголосилася новообрана начальник Рівненського обласного управління юстиції Іванна Смачило.

Коментарі

ПОРАДА МОЛОДОМУ ГОЛОВІ:ВЗЯТИ НА РОБОТУ ТОЛКОВОГО КЕРІВНИКА АПАРАТУ-ЮРИСТА,АТО САМ ГЕТЬ СПРАЦЮЄШСЯ,ДУМАЙ ПРО ЛЮДЕЙ,А НЕ ЯК ПРИЗНАЧИТИ ЗАСТУПНИКІВ,ПРО ЕКОНОМІКУ,ДОРОГИ В РАЙОНІ...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.