Сьогодні на Рівненщині судитимуться за церкву

Релігійний конфлікт, що виник навколо храму у селі Птича  Дубенського району, сьогодні вирішуватиметься у суді. Початок засідання - о 14 годині 30 хвилин у господарському суді Рівненської області.

Нагадаємо, релігійну громаду УПЦ КП с.Птича 26 грудня 2014 року правоохоронці разом із «тітушками» витіснили з храму. І дотепер переважна більшість жителів не має можливості брати участь в богослужіннях у рідній церкві, котру вони і побудували за свої кошти.

Незважаючи на перешкоди, чисельність прихожан УПЦ КП в селі з того часу тільки збільшувалась. Тепер абсолютна більшість мешканців с. Птича (майже  900 чол. з 1100  жителів) не хочуть, щоб у їхньому храмі керували ставленики пропагандиста «Русского мира»   Кирила Гундяєва, керівника Московського Патріархату і ідеолога окупації України.

Нині ж храм ділять у суді.

Як повідомила представник інтересів громади села Птича Іванна Смачило, прихожани Української православної церкви Московського патріархату подали до суду з вимогою, щоб їм усунули перешкоди користуватися церквою.

- Після конфлікту, який виник у грудні минулого року, церква закрита. Варто зазначити, що храм збудований майже100 років тому. І релігійна громада села Птича сама має право визначати, хто там проводитиме богослужіння. А нині представники московського патріархату надають документи на релігійну громаду, якій належть храм, якої ніколи не існувало. Тому  про правонаступництво не може йти мови,  - каже Іванна Смачило.

У свою чергу, представник УПЦ Московського патріархату Володимир Шоцький каже, що громада хоче повернути собі храм і проводити там богослужіння. 

Наразі судове засідання розпочинається.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.