У Рівному під час "Особливого Великоднього дерева" мер розповів про подарунок водіям

Гербами та прапорами, квітами та особливими фігурками сьогодні декорували писанки учасники благодійного проекту «Особливе Великоднє дерево». Вихованці навчально-реабілітаційних центрів «Особлива дитина» та «Пагінець» разом із мером міста та його заступником із пензлями та клеєм у руках працювали над атрибутами свята. Однак особливістю цьогорічного дійства стало інше – разом із дітками розмальовували імпровізовані писанки і військові з зони АТО. Частину виробів вони заберуть із собою на схід.

- Всі свої почуття ми перенесемо на писанки. Це турбота, любов та всі бажання, які тривожать душі українців. Тому і гасло сьогоднішнього нашого проекту: «Христос Воскрес, і дух наш воскресає!». Зараз маємо бути сильним, ми прагнемо миру, тому вихователі, діти, керманичі міста будуть висловлювати свої почуття на писанках, частину яких передамо нашим бійцям в АТО, – говорить директор навчально-реабілітаційного центру «Особлива дитина» Ольга Петух.

Дітки разом із гостями проекту «Особливе Великоднє дерево» працювали у двох техніках – декупаж та малювання. Зокрема, на писанках зображували державну символіку - прапор та герб. Різноманітні геометричні фігурки також старалися розмальовувати у жовто-блакитний. Дітки впевнені, що коли їхні роботи розмістять на деревах містах, це підніме патріотичний дух рівнян.

Доки гості з дітками працювали, на імпровізованій сцені лунали пророчі слова Тараса Шевченка, ліричні пісні у виконанні вихованців закладу, зокрема веснянки. Заспівали для гостей і вихователі  навчально-реабілітаційного центру «Особлива дитина».

- Мій малюнок символічний – він уособлює мир. Кожен рік ти бажаєш чогось іншого. А сьогодні всі хочуть миру. Все інше ми поборемо та переживемо. Можна сказати, що чи не вперше таке малюю та бажаю за 57 років свого життя, - зазначив міський голова Рівного Володимир Хомко. – Мені приємно разом із дітками сидіти і малювати. Пригадую, як всією родиною святкували Пасху, і це викликає найщиріші почуття та відволікає від буденної метушні. Зараз, перед Великоднему місті багато клопітких робіт. Найперше – ремонт злощасного перехрестя біля ТЦ «Чайка». Сподіваємося, все встигнемо і зробимо на свято водіям такий подарунок.

Захопилася мистецтвом декупажу і заступник міського голови Галина Кульчинська. Пригадує, як багато років тому зародилася маленька ідея цього проекту, яка на сьогодні переросла у гарну традицію.

- Багато років тому виникла цікава ідея із писанками. Думала, втілимо її у життя, мине рік, і вона забудеться. Тоді навіть не сподівалася, що це набере такого масштабного розголосу і переросте у щорічне свято. Приємно, що участь у цьому беруть навіть садочки, - розповідає Галина Кульчинська. – Днями ми проходили повз дитсадок, а там на деревах висять великі картонні яскраві писанки. І це чудово, коли ти малюєш ці писанки. Відчуття таке, наче ти поринаєш у своєрідну Нірвану, і не помічаєш, як летить час, а ти створюєш прекрасні малюнки. Зізнаюся, що такі писанки є навіть у мене вдома на вазонах.

Наприкінці художнього дійства дітки прикрасили своїми роботи на «Особливе Великоднє дерево» та отримали від міського голови солодкі подарунки. Не залишились без презентів і самі гості свята – дітки подарували на згадку привітальні великодні листівки.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.