На Рівненщині в суді ділять церкву: священик Московського патріархату поливає брудом Київський

Судове засідання за позовом релігійної громади Свято-Успенської парафії Рівненської єпархії УПЦ села Птича Дубенського району розпочалося у Рівному. 

Представник УПЦ Московського патріархату Володимир Шоцький наполягає, що храм належить саме релігійній громаді Свято-Успенської парафії Рівненської єпархії УПЦ села Птича, Дубенського району. На підтвердження додає лист із Рівненської ОДА.

У свою чергу, представник інтересів релігійної громади Успіння Пресвятої Богородиці села Птича, які є прихильниками Київського патріархату, Іванна Смачило каже, що суть листа з Рівненської ОДА, якій був наданий їй на запит, суперечить суті листа, наданого позивачу.

Також Іванна Смачило подала заяву про відвід судді. Вона аргументувала це тим, що виникли сумніви щодо її неупередженості, зокрема, через перенесення та відкладання розгляду справи, посилаючись на норми законодавства.

Втім Володимир Шоцький виступив проти. Мовляв, розгляд справи ведеться об'єктивно і всесторонньо, тож жодного затягування він не бачить. А стосовно продовження терміну розгляду справи він пояснив, що це зроблено на його прохання.

На це Іванна Смачило сказала, що заява про відвід судді Пашкевич аргументована тим, що у Птичі ходять люди, які розповідають, що "все давно вирішено".

Володимир Шоцький назвав це наклепом. Втрутився у дискусію і отець Анатолій Богданов, в.о.благочинного 1-го Дубенського округу, який підтримує  Московський патріархат. Він почав поливати брудом священиків Київського патріархату, Філарета та звинувачувати їх у брехні.

Тим часом настоятель храму отець Микола Сосюк вважає, що все має бути вирішено в правовому полі. І вони мають усі документи на підтвердження права власності, тому не бачить причин віддавати церкву. 

А доки священик небагатослівно дає коментарі журналістам, адвокат Володимир Шоцький радить йому взагалі нічого не коментувати.

Наразі суддя пішла у нарадчу кімнату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Сьогодні на Рівненщині судитимуться за церкву

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.