Рівненський археолог відреставрував давньоруський шолом та меч і отримав премію

На Рівненщині визначили лауреата премії імені Ігоря Свєшнікова. Ним став старший науковий співробітник відділу охорони культурної спадщини обласного краєзнавчого музею Олексій Войтюк. 

Він провів реставрацію 950 експонатів основного та допоміжного наукового фонду краєзнавчого музею та культурно-археологічного центру "Пересопниця". Зокрема, займався консервацією та реставрацією давньоруського шолома та меча, знайдених у селі Дорогобуж Гощанського району, які перебувають в експозиції музею. Олексій Войтюк перебуває у складі комісій з атрибуції та наукової експертизи вогнепальної та холодної зброї і нумізматики. Учасник багатьох охоронних археологічних розкопок на території Рівненської області.
– Олексій Войтюк обстежив понад 150 ахеологічних пам’яток (городищ, поселень, могильників) на території області. Крім того, у 2012-2013 роках брав участь в археологічній рятівній польсько-українській експедиції на території міста Володимира-Волинського. Завдяки його зусиллям повністю впорядковано колекції з археологічних розкопок поселень на берегах Хрінницького водосховища. Як художник-реставратор творів з металу Олексій Войтюк є співавтором створення виставки «Хрінники: 20 років археологічних досліджень», яка експонувалась у 2014 році у Рівненському обласному краєзнавчому музеї та наприкінці 2014 – початку 2015 року – в історичному музеї міста Винники Львівської області. Також він є автором наукових реконструкцій озброєння та побутових речей, розміщених у експозиційних залах, присвячених добі Київської Русі, литовсько-польського періоду та археологічним дослідженням у місті Рівне. Виступив співавтором наукових звітів про археологічні роботи на території Рівненської області за 2007-2014 роки та співавтором публікацій у збірнику «Археологічні дослідження в Україні» за 2010-2014 роки. Постійно бере участь у роботі наукових конференцій, які проводяться на території України. Є автором 19 наукових праць, присвячених археологічній і реставраційній тематиці, – розповів кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Рівненського державного гуманітарного університету Богдан Прищепа.
Нагадаємо, що премія імені Ігоря Свєшнікова – відомого археолога, дослідника Берестецької битви 1651 року, доктора історичних наук (1915 – 1995) – була встановлена Рівненською обласною радою з метою відзначення кращих спеціалістів в галузі охорони та збереження пам’яток історії, культури та архітектури.
Про це повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради.

Коментарі

А фото експонатів до і після ДЕ ? Чи ви якась районна газета шо не хватило грошей на кольоровий друк ???

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.