Рівнянка в суді довела законність виплати державної допомоги на дитину

Молода мама з Рівного успішно довела суді те, що державна допомога по догляду за дитиною за один місяць в розмірі 130 гривень їй було виплачена законно. Під сумнів законність такої виплати поставило управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради.

Рівнянка звернулася за юридичною допомогою до центру права РОГО «Комітет виборців України» в лютому 2015 року. Вона розповіла про те, що управління праці та соцзахисту подало на неї до суду з вимогою про стягнення надміру виплаченої суми допомоги по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку. Зокрема, представник управління просив суд, щоб з жінки було стягнуто 130 гривень виплаченої їй у 2014 році допомоги на дитину та судовий збір у розмірі 1827 гривень.

Як виявилося, в жовтні минулого року рівнянка, перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку й у зв’язку з цим отримуючи від держави щомісячну допомогу, вийшла на роботу з неповним тижневим навантаженням. За відповідний період, коли вона вже працювала, їй виплатили допомогу в сумі 130 гривень.

Саме ці кошти хотіло повернути до бюджету управління праці та соціального захисту населення. Адже, як вбачалося з пред’явленого позову, чиновники вважають, що згідно з п. 23 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, якщо особа під час перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку вийшла на роботу (в т.ч. з неповним тижневим навантаженням), то її виплата припиняється. А виплачена допомога за період роботи підлягає поверненню. При цьому, в суді свою позицію управління доводило, посилаючись на лист Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики від 19.11.2014 р.

Враховуючи це, юристи організації безоплатно надавали рівнянці правові поради в період між судовими засіданнями, а також підготували до суду заперечення проти позову управління соцзахисту.

Як результат, нещодавно Рівненський міський суд своєю постановою по справі відмовив управлінню праці та соціального захисту населення в задоволенні позову до мешканки Рівного. Суд мотивував це тим, що вимога про стягнення з громадянки коштів є безпідставною.

Як повідомляє інформаційний відділ РОГО КВУ, завдяки вчасному зверненню за юридичною допомогою і наполегливості молода мама відстояла свої права та законні інтереси, зберігши сімейний бюджет на майже 2 тисячі гривень.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.