На Рівненщиі розбираються, хто відібрав землю у громади Квасилова

Як відомо, генплан Квасилова затвердили лише наприкінці минулого року і влада селища тільки збирається проводити зонування в межах забудови, щоб виділити земельні ділянки учасникам АТО, а також іншим пільговим категоріям населення. Разом з тим, вже зараз окремі, найбільші шматки квасилівської землі перейшли в приватні руки, про що громада селища до недавніх пір навіть не здогадувалася. Про це заявляє прес-служба громадської організації «Новий Квасилів».

- Мова йде про земельну ділянку загальним розміром близько одного гектара, що розташована в дуже зручному місці – між вулицею Шкільною та дев’ятиповерхівкою по вулиці Молодіжній, 32, неподалік від Центрального стадіону селища. За старим, радянським генпланом Квасилова, ця територія була запроектована під спортивно-виховні об’єкти. Але часи змінилися, а земля багато років так і залишалася пустувати, - зазначають у ГО "Новий Квасилів".

Останнім часом земельна ділянка, про яку іде мова, знаходилася на балансі Рівненського району. Але зовсім нещодавно, коли невідомі почали завозити сюди будматеріали і готуватися до забудови, місцеві мешканці дізналися, що земля вже їм не належить і знаходиться у приватній власності.

Квасилівчани Анатолій Грицина, Василь Іськов та Степан Боришкевич неодноразово зверталися до селищної та районної влади, але відповіді на питання, хто є власником землі, і яким чином вона опинилася в приватних руках – так і не отримали.

Один з ініціаторів захисту від забудови даної земельної ділянки та повернення її у власність громади Василь Іськов каже, що іншої подібної території для спорудження спортивних об’єктів у Квасилові не знайти:

- Молодь Квасилова має займатися спортом, а не сидіти в забігайлівках та пити спиртне. Для цього потрібно створювати умови, будувати спортивні споруди. Але ділянку, на якій це можна зробити, у людей сьогодні забирають. Земля має належати громаді. Владі селища необхідно розробити перспективний план на 5-10 років і визначити, що тут варто побудувати для квасилівчан. Тому ми зробимо усе, щоб повернути цю землю у власність територіальної громади, - зазначає Василь Іськов.

Мешканці Квасилова налаштовані рішуче боротися за землю, яку в них хочуть відібрати. Якщо земельну ділянку не повернуть громаді селища і на ній розпочнеться приватне будівництво – люди готові до радикальних кроків.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.