Сєвєродонецькі діти: "Ми хочемо залишитися жити у Рівному"

Сєвєродонецькі школярі, які побували на Великдень на Рівненщині, сьогодні розповіли про свої враження. Одинадцять дітей зі сходу їхали сюди з цікавістю та острахом, однак вже за декілька днів місцеві сім‘ї стали для них рідними. Дехто з діток навіть захотів залишитися у Рівному, мовляв тут добре, приязно, а головне - спокійно.

Ініціатором цієї поїздки була Рівненська громадська організація "Молода Просвіта" спільно з управлінням освіти та управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту виконкому Рівнеради. Відтак, гостей зі сходу зустріли у Чистий четвер, 9 квітня. Вони гостювали у рівненських сім'ях, де й святкували Пасху. Діти розповіли, що рівненські традиції їх неабияк вразили та зацікавили, однак найбільше запам'ятається тутешня гостинність та відкритість людей.

- Найбільше вразила гостинність рівнян, яку ми відчули з першої зустрічі на вокзалі. Наших діток розселили по місцевих сім'ях . Перебуваючи в Рівному, мали дуже насичену культурну програму. Діткам найбільше сподобалося у ляльковому театрі, оскільки у Сєвєродонецьку такого немає. Вразило і те, що на Рівненщині дуже багато церков, особливо сподобалася екскурсія у Покровському соборі. Окрім того, нам було цікаво у Дубно, Почаєві, Дермані та Гурбах, - каже вчитель української мови та літератури сєвєродонецької школи Анна Попова.

Вчителька зі сходу також розповіла про захоплення дітей екскурсією до Почаївської лаври, яка, за словами школярів, у багатьох моментах відрізняється від Святогорської лаври. Також школярі ще досі під враженням від поїздки до Львова, кажуть, що хотілося б довше там побути.

- Ми дізналися також багато чого нового. Рівненська культура, звичаї відрізняються від наших. До цього ми їх не дотримувалися, але на наступний Великдень обов'язково будемо, – говорять школярі зі сходу. 

Тепер, кажуть діти, у них дві сім‘ї: одна на сході, а інша на заході. За словами гостей, їм було весело та комфортно у "нових сім'ях". Говорять, що коли закінчиться війна на сході, запросять до себе у гості і рівнян.

Організатори розповідають, що схожі акції планують проводити і у майбутньому. Адже головна мета -довести не комусь, а собі, що схід і захід справді є єдиними.

Ключові слова: 

Коментарі

Хамко засвітився

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.