Сергій Жадан розповів, що письменником вирішив стати у Рівному

У Рівному побував один із найвідоміших сучасних українських письменників Сергій Жадан. Він презентував нову книгу про любов та ненависть – «Життя Марії». Вона містить 80 текстів – 60 віршів самого Жадана і 20 перекладів поезій Чеслава Мілоша (польського поета та перекладача, лауреата Нобелівської премії з літератури).

Зала була переповнена, організатори доставляли стільці. Сергій Жадан читав власні твори зі збірок різного періоду і відповідав на запитання. Про проект «Собаки в космосі». Про війну і віру.  Про участь у фільмі «Поводир», де в епізоді зіграв майже самого себе. Для цього йому довелося просто вийти з дому і перейти через дорогу, бо зйомки відбувалися в приміщенні академії дизайну, яка знаходиться навпроти будинку, де мешкає. За словами Сергія Жадана, він взяв туди із собою і своїх друзів письменників та художників.

 Також автор розповів про перші вірші та коли саме вирішив стати письменником.

«Перші вірші написав у  4 класі. Вони були про однокласників і, на щастя, не збереглися. А час, коли вирішив стати поетом, пам’ятаю доволі чітко. Був 1991 рік. Я навчався в 11 класі і брав участь у Всеукраїнській олімпіаді з української мови та літератури, яка відбувалася в Рівному. Тоді посів друге місце. Це давало можливість без іспитів вступити на філологічний факультет будь-якого ВНЗ. Я вагався між університетами Луганська та Харкова і зрештою поїхав у Харків. Але тоді, під час олімпіади, в Рівному провів майже тиждень. Жив разом зі школярами з усієї України. Було цікаво. Нам влаштували зустріч із місцевими письменниками. Там мав бути Ірванець. Я читав його вірші і дуже хотів побачити. Але на зустріч він тоді не прийшов. Тим часом учасникам олімпіади запропонували прочитати власні твори. Я мав тоді аж 5 віршів. Читав «вибране» - 4 вірші, - жартує Сергій Жадан. – Я почув гучні оплески – в залі були «свої». Приблизно тоді й зрозумів, що література мені цікава і хочу цим займатися».

Тим часом запитали у Сергія Жадана і про війну, якою він побачив її зсередини.

«Я бачив війну збоку, - каже письменник. – Я не тримав у руках збою, не жив там і не мусив тікати. Адже мешкаю у прифронтовому, але мирному Харкові.  Але війна мене зачепила ще до того, як я побував у тих місцях. Вона відбувається там, де живе багато друзів… Тому треба щось робити, аби допомогти людям, яким зараз значно гірше, ніж нам».

Ключові слова: 

Коментарі

А хіба у "Поводирі" Жадан грав не М. Семенка?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.