Законодавство про місцеві вибори реформуватиме рівнянин

Голова Рівненського КВУ Олексій Горецький ввійшов до складу з групи з реформування законодавства про місцеві вибори. Законопроект розроблятимуть до 12 травня.

Нещодавно відбулося друге засідання експертної ради з реформування законодавства про місцеві вибори під головуванням голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана. Експертна рада ухвалила рішення створити вузьку робочу групу. За дорученням спікера парламенту, її головою була призначено члена фракції Партії «Блок Петра Порошенка», голову підкомітету з питань виборів і референдуму Олександра Черненка.

 

Основне завдання цієї робочої групи - розробка конкретних законодавчих актів, щодо нового закону «Про місцеві вибори».

- Ми отримали доручення розробити законопроект до 12 травня, адже саме на цей час планується підготовка робочого варіанту проекту змін до Конституції України в частині децентралізації. Тому новий виборчий закон і зміни до Конституції в частині децентралізації мають йти паралельно і в одному пакеті,- зазначив Олександр Черненко.

Також під час засідання були висловлені певні застереження щодо того, що децентралізація не закінчиться на початку виборів і можливо цей новий закон «Про місцеві вибори» почне діяти лише на наступних виборах.

Тому ще одне доручення для цієї робочої групи - вдосконалити діючий закон «Про місцеві вибори» із збереженням змішаної системи, але вдосконалити його процедурно і можливо використати певні норми коаліційної Угоди, зокрема, щодо зменшення кількості депутатів місцевих рад та виборів мерів в два тури.

Як повідомив на своїй сторінці в мережі "Facebook" Олександр Черненко, до групи також увійшли 11 експертів (5 депутатів і 6 громадських експертів): Ігор Попов, Вадим Денисенко, Олена Бойко, Олексій Кошель, Ольга Айвазовська, Андрій Магера, Юрій Ключковський, Євген Радченко, Денис Ковриженко та Олексій Горецький, голова правління Рівненського КВУ.

«Одинадцять друзів виборчого законодавства», - як пожартував Володимир Гройсман, проводячи аналогію з фільмом «11 друзів Оушена».

Про це повідомляє інформаційний відділ РОГО КВУ

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.