Нардепи з Рівненщини проголосували за "бурштиновий закон"

Сьогодні Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону «Про видобування та реалізацію бурштину». Це вийшло з другої спроби. У першому читанні за нього проголосували 234 парламентарі. Серед них - шестеро від Рівненщини: Олександр Дехтярчук, Сергій Євтушок, Вадим Сидорчук, Василь Яніцький, Олег Осуховський та Юрій Вознюк. Ще один нардеп-земляк Андрій Лозовий, що представляє "Радикальну партію Олега Ляшка", не голосував, бо був відсутній. 

Доповідав щодо проекту цього закону Юрій Вознюк, який працював над його розробленням.

Водночас прийняття за основу проекту закону вже прокоментував Василь Яніцький, який є одним із його ініціаторів.

"Закон про легалізацію поліщуками видобутку непромислового бурштину в першому читанні з другої спроби прийняли. Є час для відкорегування його разом зі старателями упродовж двох тижнів у вигляді поправок", - написав у "Фейсбуку" Василь Яніцький, який є одним із ініціаторів законопроекту.

Як йдеться на сайті Верховної Ради, проект Закону спрямований на удосконалення правового регулювання відносин у сфері видобування та реалізації бурштину. У ньому  визначаються види та строки користування бурштиноносними надрами, особи, що можуть бути користувачами таких надр, порядок укладання договорів про видобування бурштину тощо. У проекті також встановлюється статус спеціалізованих комунальних підприємств та старательських артілей в бурштиновій галузі, порядок надання спеціальних дозволів на користування бурштиноносними надрами, плати за їх користування, порядок поділу ділянок таких надр на старательські ділянки тощо. Окрім того, визначаються особливості набуття права користування на геологічну інформацію про бурштиноносні надра, порядок утворення та діяльності бурштинової біржі, особливості проведення біржових операцій на таких біржах тощо.

Коментарі

отожмуть по закону, золото розкрали, в людей останни гроши забирають, от и визьмуться за бурштин ану ще осталась земля и за нейи визрьмуться и скуплят китайци земля нашу неньку да щей з рабами яки будуть горби гнути за 70 даляров! По новому хулё, це еуропа))

Єгор Соболєв у ФБ
1 год. · Змінено ·
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=1663
Небезпека!
Цей парламент досі не ухвалив жодного закону, який породжує корупцію. Всі законопроекти, які наш комітет визнавав корупціогеними, були зняті з розгляду, провалені в залі або очищені від підозрілих норм. (Так, інколи це було занадто яскраво, але головне результат:).
Але зараз не до жартів. Сьогодні, всупереч нашим попередженням, був ухвалений в першому читанні закон про видобуток бурштину. Ми за унормування цього бізнесу, який зараз просто мєнтовсько-бандитський. Але категорично проти двох корупціогенних ідей, які є в законі - створення штучних монополій у вигляді комунальних підприємств та біржі.
Я неодноразово говорив про це з автором законопроекту Бориславом Розенблатом з Блоку Петра Порошенка. Він погоджувався, але замість переписування закону шукав голоси. Знайшов:(.
Громадськість регіонів, де є бурштин. Парламентарі звідти, для яких влада це не бізнес. Будь-ласка, включіться в очищення цього законопроекту перед остаточним голосуванням.
Я запропоную членам свого комітету зробити виїзне засідання, щоб спланувати і провести таке очищення
w1.c1.rada.gov.ua
W1.C1.RADA.GOV.UA

нічого від цього не зміниться

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.