На Дубенщині замість сільських голів запровадять інститут старост

22 квітня в Дубенській районній раді відбулось засідання робочої групи з підготовки перспективного плану формування територій громад Дубенського району, яка була утворена відповідно статі 11 Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад".

Співголовами робочої групи стали заступник голови Дубенської районної ради Олександр Козак та голова Дубенської районної державної адміністрації Юрій Парфенюк. До складу групи увійшли керівники управлінь та відділів райдержадміністрації та керівництво районної ради, а також голова громадської ради при Дубенській райдержадміністрації, начальник Дубенського МВ УМВС України в Рівненській області, начальник Дубенського міськрайонного виробничого відділу Рівненської регіональної філії Центру ДЗК

Вже наступного дня, 23 квітня, учасники робочої групи зустрілись із головами сільських рад, адже терміни підготовки перспективного плану об’єднання громад виявились доволі стислими. На зборах обговорили пропозиції щодо нового адміністративного поділу району. Головними критеріями об’єднання громад є фінансова спроможність, історичні зв’язки, транспортне сполучення та бажання громади. Дубенський район, на відміну від багатьох інших районів області, має значну кількість населення, тому всі  зійшлись на тому, що громад має бути якнайбільше в межах допустимої норми. Вже з неділі керівництво району розпочне зустрічі з громадами населених пунктів Дубенщини.

Як зазначає прес-служба Дубенської районної ради, одним із плюсів добровільного об’єднання територіальних громад є отримання ними конкретної державної підтримки, в тому числі й фінансової, у вигляді субвенцій на формування інфраструктури, які визначаються державним бюджетом. До бюджетів об’єднаних громад зараховуватиметься 60% податку на доходи фізичних осіб та надходитиме базова дотація з держбюджету.

Новостворені ради матимуть право формувати свою мережу бюджетних установ для забезпечення населення якісними послугами. Замість сільських голів запроваджується інститут старост. Староста обирається у селах та селищах рішенням місцевої ради на термін її повноважень та представляє інтереси мешканців села у виконавчому органі місцевої ради об’єднаної територіальної громади. Він також бере участь у підготовці бюджету територіальної громади в частині, що стосується фінансування програм на території відповідного селища.

Коментарі

Такий інститут передбачений законом, який діє не лише на території Дубенського району. Подібні робочі групи створені у всіх районах області. Ваш непрофесіоналізм, як журналістів, просто вражає.

Це лише в тих сільрадах, які увійдуть до складу обєднаних громад, а ті, які стануть новим центром нової громади-і сільради і сільські голови залишаться.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.