На Рівненщині майже 40 відсотків випускників працюють не за спеціальністю

Вчора у Рівному обговорювали проблему працевлаштування випускників ВНЗ. За "круглим столом" зібралися роботодавці, науковці, представники обласної влади, а також студенти. 

Проведений моніторинг показав, що приблизно 40% випускників ВНЗ не працюють за спеціальністю. Існує суттєвий дисбаланс між попитом та пропозицією у спеціалістах різних галузей . Наприклад, зазначив заступник голови облради Степан Павлюк, на Рівненщині є 4 медичні коледжі, що готують медпрацівників, яких працевлаштувати немає де. Недостатньо дієвими залишаються механізми мотивації роботодавців у прийнятті на роботу молоді без практичного досвіду за обраним фахом.

Зважаючи на нестабільність економічної ситуації, невизначеність пріоритетів соціально-економічного розвитку в країні, що призводить до зниження зацікавленості роботодавців у забезпеченні роботою молоді, створенні для неї робочих місць, учасники круглого столу ухвалили рекомендації, серед яких:

1. Рекомендувати департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, департаменту економічного розвитку і торгівлі обласної державної адміністрації спільно з обласним центром зайнятості на етапах прогнозування соціально-економічного розвитку області на 2015 рік та наступні роки визначати пріоритетні сфери економічної діяльності з метою:

- проведення оцінки потреби у фахівцях відповідного профілю;

- розробки програми створення робочих місць.

2. Рекомендувати обласному центру зайнятості:

-  надавати вищим навчальним закладам області аналітичні довідки щодо потреб в працевлаштуванні на ринку праці області (щорічно).

- створити за результатами анкетування банк даних підприємств, установ, організацій, які можуть організувати стажування студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів у вільний від навчання час за професіями (спеціальностями), за якими здобувається освіта на умовах визначених договором про стажування.

3. Рекомендувати департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, обласному центру зайнятості, вищим навчальним закладам проводити популяризацію волонтерства, роботу на громадських засадах (в тому числі через засоби масової інформації).

4. З метою покращення професійних навичок у випускників навчальних закладів рекомендувати вищим навчальним закладам області:

- практикувати проведення виробничих та переддипломних практик;

- сприяти організації стажування студентів вищих навчальних закладів у вільний від навчання час за спеціальностями, за якими здобувається освіта, на основі укладених з потенційними роботодавцями договорів;

- проводити на випускних курсах факультативні заняття з професійної підготовки (із залученням провідних фахівців-практиків);

- проводити за підтримки роботодавців конкурси професійної майстерності (зокрема, науково-практичних робіт, бізнес-проектів тощо) на умовах працевлаштування переможців;

- практикувати мотивоване обґрунтоване складання «плану кар’єри» для кожного студента ВНЗ.

5. Для забезпечення ефективної участі суб’єктів господарської діяльності в програмі працевлаштування випускників вищих та професійно-технічних навчальних закладів рекомендувати обласній державній адміністрації звернутись до центральних органів виконавчої влади з пропозиціями фінансової підтримки роботодавців, які працевлаштовують випускників ВНЗ та ПТНЗ.

6. Територіальному відділенню ВГО Асоціації платників податків України в Рівненській області продовжити практику громадського обговорення законопроектів та внесення пропозицій стосовно змін до законодавства, спрямованих на зниження навантаження на використання трудового потенціалу.

7. Рекомендувати вищим навчальним закладам області звернути увагу на умови навчання та можливість працевлаштування молодих осіб з обмеженими фізичними можливостями.

8. Для забезпечення ефективної участі суб’єктів господарської діяльності в програмі працевлаштування молоді (в т.ч. випускників навчальних закладів) рекомендувати облдержадміністрації спільно з обласним центром зайнятості розробити механізм адміністративної та фінансової підтримки юридичних осіб, які приймають студентів на договірних засадах для проходження практики, активно співпрацюють з навчальними закладами на предмет працевлаштування випускників, безпосередньо працевлаштовують молодих спеціалістів (в т.ч. випускників вищих навчальних закладів).

Як повідомляє прес-служба Рівненської облради, резолюція круглого столу буде надіслана всім причетним установам.

А на завершення круглого столу дипломи, почесні грамоти обласної ради, подяки обласного центру зайнятості отримали переможці щорічного обласного конкурсу «Кращий роботодавець першого робочого місця» в 2014 році. Комітетом конкурсу у різних номінаціях було відзначено загалом 22 організації, заклади, підприємства різних форм власності.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.