У Рівному обговорять, як виживати хворим на муковісцидоз

29 квітня 2015 року (середа), о 13годині в Рівному на вул. 16 Липня, 38 (обласне управління охорони здоров’я), 4-й поверх, відбудеться ектрений круглий стіл, присвячений катастрофічної ситуації, яка склалася в Україні щодо лікування дітей та дорослих, які хворіють на муковісцидоз – невиліковне генетичне рідкісне (орфанне) захворювання. Зараз в Рівненській області проживает 25 осіб, хворих на муковісцидоз; з них четверо – старше 18 років, і ще двоє наближаються до цього віку.

У роботі круглого столу візьмуть участь члени управління охорони здоров’я Рівненської ОДА районних управлінь охорони здоров’я Рівненської області, представники пацієнтських організацій – БО «Вітрила Надії» (Рівненське обласне об’єднання батьків, чії діти хворіють на МВ) та Рівненського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

ПИТАННЯ, ЯКІ МАЮТЬ ОБГОВОРИТИ УЧАСНИКИ КРУГЛОГО СТОЛУ:

> Що станеться з дітьми, які хворіють на муковісцидоз, якщо їхнє лікування буде перервано?

> Чому формування законодавчо-нормативної бази, що захищає інтереси пацієнтів з рідкісними захворюваннями привело не до вирішення їх проблем, а до кризи в їх лікуванні?

> Як на Рівненщині чиновники та пацієнти намагаються спільно вийти з цієї кризи?

> На якому етапі перебуває рішення про створення обласного відділення муковісцидозу, в якому зможуть лікуватися та отримувати необхідну допомогу всі пацієнти з цим захворюванням, незалежно від їхнього віку?

> Чому МОЗ і Кабінет Міністрів України, прекрасно знаючи про існуючу проблему, яка неодноразово за останній місяць ними обговорювалася, досі нічого не зробили для її вирішення? Чому не виконується проголосоване кілька днів тому «з голосу» рішення Кабінету міністрів про призупинення Постанови № 240 (щодо референтних цін)?

> Яким чином нещодавно прийнята Постанова Кабміну № 160 від 31.03.2015 дозволяє проводити закупівлі ліків, незважаючи на обмеження, пов'язані з референтними цінами?

Учасники круглого столу планують відправити звернення пп. Квіташвілі і Яценюку, а також передати їм у подарунок ... протигази. Чому саме протигази? Вони пояснять це в ході засідання. Про це повідомили у Всеукраїнській мережі ЛЖВ.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.