Рівненські медики б'ють на сполох - міністру надсилають "подарунок"

У Рівному знову критично постало питання придбання ліків для хворих на муковісцидоз. Проблема полягає у тому, що гроші на закупівлю препаратів у місцевому бюджеті закладені, але невстановлена гранична оптово-відпускна ціна на такі ці медикаменти, через що пацієнтам не можуть їх купити. Про це повідомили сьогодні під час екстреного круглого столу.

За словами медиків, муковісцидоз невиліковний, однак люди з цим генетичним захворюванням можуть вчитися, працювати, народжувати дітей. Однак необхідно постійно вживати ліки, робити інгаляції та вправи. Так, на Рівненщині впродовж останніх двох місяців, за підтримки благодійних організацій, ліки хворим знаходили, але зараз всі запаси - на критичній межі. Через це медики б’ють на сполох та мало не щоденно пишуть листи та запити у Міністерство охорони здоров’я. Вимога одна – якнайшвидше оголосити граничні ціни на ліки.

Як зазначила мама хворого хлопчика на муковісцидоз пані Людмила, вони змушені зараз їздити в Росію і там лікуватися. Там, на відміну від України, діють державні програми, які забезпечують пацієнтів ліками. За словами жінки, у росіян є залишки препаратів, які контрабандою везуть в Україну, а подекуди і просто дають із собою для нормальної життєдіяльності хворого.

Як підсумок, рівненські лікарі зазначили - ніхто не хоче виходити з акціями протесту під Кабмін і МОЗ, але за декілька місяців чиновники не зробили нічого для того, щоб встановити оптово-відпускні ціни. Всі чекають, що завтра, 30 квітня, МОЗ і нове керівництво все ж оголосять тендери і встановлять граничні ціни на медпрепарати. А щоб Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі зрозумів, наскільки це важливо і критично, йому надішлють протигаз, як символ того, як важко насправді дихати діткам, хворим на муковісцидоз.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.