Рівняни "посадять" червоний мак в інтернеті

Напередодні Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом розпочав роботу сайт «Поле пам’яті», який дає можливість кожному вшанувати пам’ять про родича або близьку людину, якої торкнулася Друга світова війна. 

На сайті можна «висадити» червоний мак з іменем та інформацією про людину, яка загинула на війні, брала участь у бойових діях, працювала в тилу або пережила окупацію. Також можна поділитися інформацією про людину через соціальні мережі.

Як зазначає прес-служба ОДА, червоний мак – це традиційний для України символ скорботи. Мак оспівується у народних думах, як символ пролитої козацької крові. Водночас мак – це прийнята в Європі емблема пам’яті жертв Першої та Другої світових війн. Саме тому цю квітку було обрано для вшанування пам’яті українців, які загинули під час Другої світової війни. 

Ця війна торкнулась практично кожної української родини. Загинули близько 4 мільйонів військових та більше 5 мільйонів мирних мешканців, ще 2 мільйони людей було вивезено на примусові роботи до Третього Рейху. Було зруйновано 28,7 тисяч населених пунктів, мільйони людей залишилися без даху над головою. І ми не маємо права забути про минуле, бо лише шануючи пам’ять про минуле – ми стаємо гідні майбутнього. 

Сайт «Поле пам’яті» створено Українським кризовим медіа-центром спільно з Українським інститутом національної пам’яті та Адміністрацією Президента України.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.