Травневі свята на Рівненщині проходять у посиленому режимі безпеки

На травневі свята у Рівненській області проводитиметься низка заходів для протидії тероризму. Окрім того, до патрулювання додатково залучать майже двісті працівників міліції. Як охоронятимуть Рівненщину від тероризму і що робити, якщо мешканці області виявлять підозрілі предмети,  дізнавалася журналіст сайту "ВСЕ".

Рівненщину охоронятимуть посилено

Як повідомив начальник управління громадської безпеки Руслан Стрельбіцкий, для забезпечення правопорядку провели профілактичні заходи з особами, які перебувають на обліку в правоохоронців. Разом із тим, щоб скоординувати дії, організували робочі зустрічі з керівниками органів виконавчої влади, представниками політичних партій, СБУ в Рівненській області, громадських організацій.

Як зазначив Руслан Стрельбіцкий, 1-3 травня на території Рівненщини не заплановано жодних акцій протесту та мітингів. Однак все ж  охорона громадського порядку буде посилена вдвічі. Так, розпочинаючи з 30 квітня, залучать майже 450 працівників міліції та 130 громадських формувань. По області буде виставлено 160 нарядів міліції, із них 115 піших і 45 на мобільних групах.

Зі слів правоохоронця, безпосередньо на вулицях Рівного цілодобово нестимуть службу 80 працівників міліції, 25 військовослужбовців із Нацгвардії та по декілька осіб із громадських формувань. Також посилили охорону найбільш уразливих об'єктів у терористичному відношенні. 

Такі дії та збільшення кількості правоохоронців, які наглядатимуть за громадським порядком, допоможуть забезпечити мирний відпочинок рівнян під час травневих свят.

На Рівненщині готові протидіяти тероризму

Як повідомили у прес-центрі СБ України в Рівненській області, наразі в Рівному 30 об'єктів, які належать до терористично уразливих. Тому на Рівненщині на об'єктах масового скупчення людей буде посилена охорона.

Окрім того, в СБ України рекомендують громадянам бути обережними і дотримуватися простих рекомендацій, які можуть допомогти вберегти життя.

Як поводитись, якщо натрапили на підозрілий предмет, схожий на вибухівку?

Якщо виявлений предмет, на вашу думку, не повинен знаходитися в цьому місці, не залишайте цей факт без уваги.

Якщо ви виявили річ, в якої немає господаря, в громадському транспорті, опитайте людей, що перебувають поруч. Намагайтеся встановити, чия вона, хто її міг залишити. Якщо господар не встановлений, негайно повідомте про знахідку водієві. 

Якщо ви виявили невідомий предмет у під'їзді свого будинку, опитайте сусідів, можливо, він належить їм. Якщо власник не встановлений, то негайно повідомте про знахідку у найближче відділення міліції.

Якщо ви виявили невідомий предмет в установі, то негайно повідомте про знахідку адміністрацію або охорону.

В усіх перерахованих випадках:

не чіпайте, не пересувайте, не розкривайте виявлений предмет;

зафіксуйте час виявлення предмету;

намагайтеся зробити усе можливе, щоб люди відійшли якнайдалі від знахідки;

обов'язково дочекайтеся прибуття оперативно-слідчої групи (пам'ятайте, що ви є дуже важливим свідком);

Пам'ятайте, зовнішній вигляд предмету може приховувати його справжнє призначення.  Для камуфляжу вибухових пристроїв використовуються звичайнісінькі побутові предмети: сумки, пакети, коробки, іграшки тощо.

Не робіть самостійно жодних дій зі знахідками або підозрілими предметами, які можуть виявитися вибуховими пристроями, - це може призвести до вибуху, численних жертв і руйнувань.

Поясніть дітям, що будь-який предмет, знайдений на вулиці або в під'їзді, може бути небезпечним.

Як діяти при отриманні повідомлення про евакуацію

Повідомлення про евакуацію може надійти не лише у разі виявлення вибухового пристрою і ліквідації наслідків терористичного акту, але й при пожежі, стихійному лихові тощо.

Отримавши повідомлення від представників влади або правоохоронних органів про початок евакуації, зберігайте спокій і чітко виконуйте їхні команди.

Якщо ви перебуваєте у квартирі, виконайте такі дії:

- візьміть особисті документи, гроші, цінності;

- відключіть електрику, воду і газ;

- надайте допомогу в евакуації літніх і важкохворих людей;

- обов'язково замкніть вхідні двері на замок - це захистить квартиру від можливого проникнення мародерів;

- не допускайте паніки, істерики і поспіху, приміщення залишайте організовано;

- повертайтеся у приміщення тільки після дозволу відповідальних осіб;

- пам'ятайте, що від узгодженості і чіткості ваших дій залежатиме життя та здоров'я багатьох людей.

Як поводитись, якщо Вас захопили заручником

Будь-яка людина за збігом обставин може виявитися заручником у злочинців, які домагаються досягнення політичних цілей, отримання викупу тощо.

В усіх випадках ваше життя стає предметом торгу для терористів.

Захоплення може статися у транспорті, в установі, на вулиці, в квартирі.

Якщо ви опинилися в заручниках, рекомендуємо дотримуватися таких правил поведінки:

- несподіваний рух або шум можуть спричинити жорстоку відсіч з боку терористів. Не допускайте дій, які можуть спровокувати їх до застосування зброї і призвести до людських жертв;

- будьте готові до застосування терористами пов'язок на очі, кляпів, наручників або мотузок;

- не дивіться злочинцям в очі (для нервової людини це сигнал до агресії), не поводьтеся зухвало - це може спричинити ще більшу жорстокість;

- не намагайтеся чинити опір, не проявляйте непотрібного героїзму, намагаючись роззброїти бандита або прорватися до виходу або вікна;

- якщо вас примушують вийти з приміщення, кажучи, що ви узяті в заручники, не чиніть опір;

- якщо з вами є діти, знайдіть для них безпечне місце, спробуйте закрити їх від випадкових куль, якщо це можливо, тримайтеся поруч з ними;

- виконуйте вимоги злочинців, не намагайтеся суперечити їм, не ризикуйте власним життям і  життям оточуючих, намагайтеся не допускати істерики і паніки;

- у разі якщо потрібна медична допомога, говоріть спокійно і коротко, не нервуючи бандитів, нічого не робіть, доки не отримаєте дозволу.

Будьте уважні, спробуйте запам'ятати прикмети злочинців, одяг, імена, прізвиська, можливі шрами і татуювання, особливості мови і поведінки, тематику розмов і таке інше.

Зберігайте спокій і витримку.

Будьте насторожі. Зосередьте Вашу увагу на звуках, рухах і тому подібне.

Будьте готові пояснити наявність у Вас якихось документів, номерів телефонів тощо.

Не давайте ослабнути своїй свідомості. Розробіть програму можливих вправ (як розумових, так і фізичних). Постійно тренуйте пам'ять: згадуйте історичні дати, прізвища знайомих людей, номери телефонів тощо. Наскільки дозволяють сили і простір приміщення, виконуйте фізичні вправи.

Якщо Вам дали можливість поговорити з родичами по телефону, тримайте себе в руках, не плачте, не кричіть, говоріть коротко і по суті. Спробуйте встановити контакт з терористами. Поясніть їм, що Ви теж людина.

Обов'язково ведіть відлік часу, відмічаючи за допомогою сірників, камінчиків або рисок на стіні дні, що минули.

Якщо ви виявилися замкнутими в приміщенні, то спробуйте привернути чиюсь увагу. Для цього розбийте шибку і покличте на допомогу, за наявності сірників підпаліть папір і піднесіть ближче до пожежного датчика і тому подібне.

Пам'ятайте, що отримавши повідомлення про ваше захоплення, спецслужби вже почали діяти і зроблять усе необхідне для вашого звільнення.

Під час проведення спецслужбами операції з вашого звільнення неухильно дотримуйтесь таких правил:

- треба лягти на підлогу обличчям униз, голову закрити руками і не рухатися;

- у жодному разі не біжіть назустріч співробітникам спецслужб або від них, оскільки вас можуть сприйняти за злочинця;

- якщо є можливість, тримайтеся чимдалі від отворів дверей і вікон.

Ніколи не втрачайте надію на порятунок.

Якщо вам стало відомо про підготовку злочину або його скоєння, то негайно повідомите про це в СБУ або МВС.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.