На Рівненщині на даху багатоповерхівки чоловік облаштував вітрову електростанцію

У Здолбунові місцевий майстер облаштував вітрову електростанцію. Чоловік спорудив її на даху п'ятиповерхівки, де мешкає. Винахідником виявився Ігор Квачун - електромонтер із 20-річним стажем, який працює на ПАТ «Волинь-цемент». Запчастини на вітряк він шукав в інтернеті, у знайомих, а також серед власних старих запасів. Про це повітомляє "Здолбунів Сіту". Найбільше витрат пішло на магніти, яких довелося придбати 300 штук. Кріплення майстрував із труб, разом із батьком зробили розтяжки, щоб зменшити парусність. Енергія вітру подається на акумулятор, а далі через перетворювач - на джерела споживання енергії. 

Плани були грандіозні – отримати джерело енергії потужністю 1 МВт, розповідає Ігор. Поки що триває експеримент, який має дати відповідь, чи підтвердились попередні розрахунки на практиці і чи засвітиться “лампочка Квачуна” .

До речі, у квартирі майстра вже давно встановлені світлодіодні джерела світла, вимикаються прилади із режиму «save energy», тому що навіть у такому стані йде витрачання електроенергії. У власному помешканні, подвір’ї, можливо, простіше експериментувати, ніж у багатоповерховому будинку, каже Ігор. Проте чоловік сподівається що нікому незручностей не створив, а досвід може бути корисний для сусідів.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.