Онлайн-трансляція сесії Рівнеради: як засідають депутати

Чергове пленарне засідання сесії Рівненської міської ради відбудеться 7 травня. Розпочнеться воно о 10 годині. Традиційно сесія відбуватиметься в конференц-залі за адресою: вул. Поштова, 2 (четвертий поверх). До порядку денного внесено 165 питань, у тому числі й земельні.

Broadcast live streaming video on Ustream

10:15 На сесію Рівнеради прийшли мешканці скандального гуртожитку

Мешканці гуртожитку, що на Відінській, 10, знову прийшли на сесію Рівнеради. Вони хочуть просити відмінити рішення про обмін гуртожитку і дозволити їм приватизувати свої кімнати.

Мешканці кажуть, що прийшли на сесію, аби на них звернули увагу.

Наразі у сесійній залі зареєстровано 32 депутати, сесія розпочинається. 

10:18 Депутати Рівнеради прийшли на сесію з червоними маками

Загиблих у Другій світовій війні депутати Рівнеради вирішили вшанувати, прийшовши на засідання сесії з червоними маками на грудях. Їх при вході у залу пропонували купити волонтери.

Нагадаємо, згідно з рішенням Верховної Ради України, 8 травня відзначатимуть День завершення Другої світової війни.

10:19 Депутатам Рівнеради пропонують купити футбольний клуб

Зробити членський внесок і вступити у футбольний клуб "Верес" пропонують активісти депутатам Рівненської міськради. Вони прийшли на сесію у футболках із символікою "Верес" та анкетами, які пропонують заповнити всім охочим.

10:25 Жінкам-водіям пропонують дозволити їздити вулицею Соборною у Рівному

Питання, дозводити чи ні їздити вулицею Соборною, порушили під час обговорення на сесії Рівнеради. Причиною цього стало те, що після того, як центр міста відкрили для всіх авто, ускладнився рух громадького транспорту і збільшилася кількість заторів на цій ділянці дороги.

Так, депутат Олександр Лащук запропонував дозволити їздити Соборною лише жінкам-водіям. По завершенню експеременту Лащук планує внести цю пропозицію на розгляд сесії. Він аргументував це тим, що жінки возять дітей у школу, дитсадки тощо.

10:31 Года пропонує забрати з району рівненського пивзаводу танк

Самохідну артелирійську установку (танк), яка розміщена на постаменті у районі рівненського пивзаводу, пропонує забрати депутат Мар'ян Года. Він каже, що можна прийняти рішення про переміщення пам'ятника на територію музею, адже танк, який є відлунням ще радянської армії, наразі недоречний.

Тим часом міський голова Рівного Володимир Хомко запропонував провести опитування з цього приводу, і отримавши його результати, приймати остаточне рішення.

10:36 На сесії Рівнеради конфлікт через самобуд на Струтинcької

Питання незаконного самобуду, що на вулиці Струтинської, 10 в Рівному, знову викликало активне обговорення на сесії міськради. Зокрема, депутатам зачитали звернення від мешканців цієї вулиці, які проти будівництва аптеки чи іншого об'єкту, натомість хочуть облаштувати там зупинку.

Обурення людей виклтикане тим, що питання щодо цього самобуду знову потрапило до порядку денного сесії міськради. 

На це депутат Анатолій Чугуєвець зазначив, що воно через сесійну залу не пройде. А мер Рівного Володимир Хомко пояснив, що дане питання потрапило на сесію, коли він був у відпустці.

10:49 Пандрак просить рівненських депутатів визволити з російського полону побратима

Прийняти звернення до керівництва України з проханням визволити з російського полону патріота країни Миколу Карпюка просить депутатів Сергій Пандрак. Він зачитав звернення з цього приводу. Мер Рівного Володимир Хомко зазначив, що відповідне звернення буде прийнято. 

Також Сергій Пандрак зазначив, що звинувачення з боку Росії безпідставні. Окрім того, у Миколи Карпюка неповнолітня дитина, і в тих умовах, що нині опинилася Україна, його досвід і вміння стануть корисними. 

Нагадаємо, Миколу Карпюка було викрадено перед зїздом УНА-УНСО ще в березні 2014 року. З того часу він перебуває у російському полоні.

11:11 У Рівному й далі думатимуть, що робити з скандальним гуртожитком

Питання, що робити з гуртожитком, що на вулиці Відінська, 10, знову порушили на сесії Рівнеради. Його мешканці вимагають у депутатів і мера їх почути та відмінити рішення про продаж цього приміщення.

Міський голова Рівного Володимир Хомко на всі заяви каже, що договір про обмін гуртожитку він не підпише, бо це кримінал, а він не хоче за грати і пропонує все вирішити в рамках закону. 

Люди ж кажуть, що їх продали разом із гуртожитком, і питають у мера, як їм бути . 

На це Володимир Хомко каже, що обласна рада просто спихнул гуртожиток на міську владу, бо знала, що підписання договору про обмін - це кримінал. А він готовий допомогти у будь-який законний спосіб, який підскаже юрист.

Прокурор міста Тарас Ільїщук пояснив, що прокуратура може дати правову оцінку рішенню депутатів, якщо воно буде прийнято, лише після вивчення.

- Щодо обміну , то я вже казав, що це можливо, лише якщо приміщення рівнозначні, або за умови відшкодування різниці вартості. Наскільки я розумію, такої оцінки не проводилося, - каже Тарас Ільїщук.

Мешканці ж заявили, то нехай тоді прокуратура подає до суду і шукає вихід із ситуації.

Після тривало обговорення компромісу так і не знайшли. Мешканці залишилися при своїй думці. Втім, мер Рівного зняв гуртожиток із аукціону.

11:23 До депутатів Рівнеради звернувся переселенець зі сходу

Переселенець зі сходу Павло Берлет, який є заступником ГО "Всеукраїнське обєднання вимушено переміщених осіб "Україна - моя сімя", просить депутатів Рівнеради виділити земельну ділянку для будівництва кооперативу. Він каже, що це може бути земля навіть за межами міста і 20 сімей-переселенців хочуть побудовувати там будинок.

На це мер Рівного Володимир Хомко дав доручення земельній комісії створити спеціальну комісію, яка вивчить це питання, а сам пообіцяв не втручатися у роботу цієї комісії.

Також мер пропонує будувати не пяти, а девятиповерховий будинок, щоб він займав менше місця.

11:50 Хомко втікає з сесії Рівнеради

Міський голова Рівного Володимир Хомко пояснив депутатам, що змушений покинути засідання сесії, через заплановану зустріч з ветеранами. Замість нього сесію вестиме секретар Ради Андрій Грещук.

Так, мер попросив проголосувати позачергово два важливих питання, одне з яких про прийняття цілісного комплексу залізничної лікарні в власність міста. Депутати підтримали прохання мера.

Володимир Хомко пояснив це рішення тим, що по закону міські депутати мають прийняти цілісний комплекс лікарні, а згодом передамо ту частину лікарні, яка в Здолбунові. 

12:21 Хомко пропонує продавати квитки на шоу "Сесія Рівнеради"

Доки після кількахвилинної перерви депутати сходяться до сесійної зали, мер Рівного Володимир Хомко цікавиться, чому саме там присутні мешканці міста. Ті пояснили, що чекають розгляду своїх питань.

На це Хомко жартує, що з наступної сесії потрібно буде продавати квитки на вхід до сесійної зали, бо під час сесії рівняни безкоштовно дивляться шоу.

13:00 На сесії Рівнеради оголосили перерву

На сесії Рівнеради оголосили перерву до 14:30. До обіду депутати встигли розглянути майже 70 питань.

Нагадаємо, всього до порядку денного включено 165 питань. Сесія проходитиме у два пленарні засідання.

На сесії Рівнеради оголосили перерву до 14:30. До обіду депутати встигли розглянути майже 70 питань.

Нагадаємо, всього до порядку денного включено 165 питань. Сесія проходитиме у два пленарні засідання.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.