Рівнянам розкрили "Таємниці мого міста"

Вчора у Рівному презентували "Таємниці мого міста". Це унікальний соціальний проект про малодосліджені сторінки історії Поділля, Рівненщини, Чернівців та Буковини. Таким чином упродовж цього року кожен відвідувач міських кінотеатрів перед переглядом основних сеансів матиме можливість побачити короткі кіножурнали. Презентація відбувалася у кіноцентр "Ера".

- В кожному місті є якісь міфи, які розповідають місцеві жителі. Проте мало хто знає про їх походження. У цьому проекті ми маємо на меті висвітлити найвідоміші легенди, щоб не загубити той історичний спадок, який дожив донині, - пояснив продюсер, сценарист, режисер проекту Андрій Раднюк.

Як зазначають автори, метою проекту є донести цінність історичного спадку до людей, дати їм змогу зрозуміти, звідки пішли ці легенди. Тому що інколи одна історія породжує декілька інших, і доволі важко знайти їх початок.
 
Серед тих, хто створював «Таємниці мого міста», був і рівненський художник та музикант Юрій Журавель.

- Цей проект для кожного, хто до нього причетний, відкрив багато нового та цікавого. Наприклад, я вперше побував у Берестечку. Мені соромно, але я навіть не знав, що у нас є таке місце. Впевнений, що цей проект ми зможемо осилити.  Над ним доводилося працювати у святкові дні та навіть на Пасху, - згадує Юрій Журавель. - Інколи хотілось прибити цих хлопців. Звичайно, було багато цікавих моментів. Наприклад, Максиму Коломису ми відрізали бороду і трансформували її у вуса, щоб він став схожим на Гоголя.

Хлопці розповіли, що це тільки початок . В листопаді планується презентація ще 12 серій Рівненського циклу.

Так сталось, що дата презентації співпала з днем народженням талановитого рівнянина Юрка Журавля. Він отримав безліч привітань та святковий торт. А після того, як козаки подарували йому червону сорочку з зображенням білих журавлів, відвідувачі дружно заспівали «Happy Birthday».

Ті, хто відвідав презентацію, мав змогу побачити декілька цікавих робіт, таких як "Битва під Берестечком", історію написання "Тараса Бульби", розповідь про "Чорну Княгиню Гальшку Острозьку" та про знамениту "Острозьку Біблію".

Організатори запрошують всіх охочих долучитися до створення роликів. Навіть якщо немає досвіду у зйомках, обіцяють все навчити та показати. Всі бажаючі зможуть спробувати себе у різних професіях, пов’язаних зі зйомкою, починаючи від гримера, а закінчуючи оператором та актором.
 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.