На Рівненщині чоловіки незаконно скуповували, зберігали та збували зброю і боєприпаси

Прокуратурою Рівненської області забезпечено участь у судовому розгляді обвинувального акта стосовно 3 учасників організованої злочинної групи, які вчинили злочини у сфері незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами.

− Досудовим та судовим слідством встановлено, що 28-річний мешканець обласного центру та два непрацюючі жителі Рівного та Рівненського району зорганізувалися у серпні 2014 року, переслідуючи мету незаконного збагачення на постійній основі. Вони закуповували у невстановлених осіб вогнепальну зброю, бойові припаси, вибухові речовини та пристрої, які в подальшому збували на території Рівненської області, - розповів державний обвинувач, старший прокурор відділу нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю та корупцією та процесуального керівництва прокуратури Рівненської області Олександр Харечко. − Частину коштів, отриманих внаслідок злочинних дій, зловмисники розподіляли між собою, іншу – використовували для продовження злочинного бізнесу та вжиття заходів конспірації.

Правоохоронці затримали зловмисників під час чергового факту продажу зброї у вересні 2014 року. Доведено, що за час своєї протиправної діяльності чоловіки збули автомат «АКС -74У», вибухову речовину тротил масою 391 грам та патрони до АКС в кількості 150 штук.

Вироком Рівненського міського суду від 30 квітня спільників визнано винними у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 263 КК України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами у складі організованої групи) та відповідно до ступеня вини кожного засуджено до різної міри покарання.

Так, одного із учасників злочинної групи засуджено до позбавлення волі строком на 1 рік і 2 місяці. Іншим двом спільникам призначено покарання у виді позбавлення волі з випробувальним терміном строком на 3 роки, а також відповідно до ст. 76 КК України на останніх покладено обов’язки не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти про зміну проживання, роботи або навчання та періодично з’являтись в інспекцію для реєстрації.

Як зазначає прес-служба прокуратури Рівненської області, вирок суду законної сили не набрав.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.