На Рівненщині громада повстала проти сільського голови через ставок

Ставок у селі Радухівка Рівненського району став приводом для конфлікту. Місцеві мешканці кажуть, що сільський голова Ольга Полюхович без відома громади хоче здати його в оренду. У той час, як люди впродовж останніх шести років самі облаштовували став, запускали в нього рибу та годували її, а вже потім там рибалили. Тим часом сільський голова каже, що ставка взагалі у власності сільради немає, а зареєстроване природне джерело, яке знаходиться за межами населеного пункту.

 

- Ми не подаємо відомості про наявність ставка та місця відпочинку біля нього в жодні організації, бо їх немає на території сільради. У нас є ВАТ “Рівнегосп” - приватне підприємство, яке теж не має бази відпочинку. Також там заборонений вилов риби і купання. Сьогодні мені надходить інформація, що у нас є став, і він є власністю громади, а також що там наявні місця відпочинку. Я, як сільський голова, про це не знала. А те, що ставок впродовж шести років перебуває у користуванні людей, це через мою доброту. Можливо, це і моя помилка. Справа в тому, що ставок копав колишній колгосп. Документів на нього немає. Бо коли колгосп розвалився, на баланс сільради став не передали. Якщо ж хтось хоче взяти його в оренду, то має йти в обласну раду. До мене ж особисто приходив чоловік, який хотів взяти в оренду ставок, я відповіла, що це не в нашій компетенції, бо він за межами населеного пункту, а ми розподіляємо землею, яка в межах населеного пункту. А те, що люди зариблювали ставок, я знала, дозволила це, бо хотіла бути доброю, а стала поганою. Я сказала їм, що потрібно створити кооператив і йти оформляти документи, бо це державна власність, її передати в оренду можна лише через аукціон. Що за брехні ходять по селі? Кажуть, що виготовляються якісь документи. Такого немає. А я всім своїм людям допомагала і буду це робити. Якщо хочуть оформити документи на ставок, то хай подають все необхідне, а я їм допоможу, - каже Ольга Полюхович.

Тим часом люди обурюються, мовляв, у них просто хочуть забрати ставок, і випадків, коли громада втрачала водойми на території Рівненщини, чимало. У знак протесту мешканці прийшли до будівлі сільради, де проходила сесія, з дітьми, які сіли на сходах із вудочками. Таким чином вони хотіли показати, що якщо в громади заберуть водойму, то рибу ловите буде ніде.

Як розповів представник ініціативної групи, яка відстоює право громади на користування ставком, Олександр Парфенюк, люди хочуть створити рибальську громадську організацію і продовжувати користуватися водоймою.

- Ми шість років самі облаштовували ставок, запускали туди рибу, а тепер сільська голова сказала, що є охочі взяти його в оренду. Ця інформація з’явилася приблизно два тижні тому. Та ми вважаємо, що ставок має бути у власності територіальної громади, і хочемо оформити на нього відповідні документи, - коментує Олександр Парфенюк.

Тим часом у прес-службі обласної ради кажуть, що жодних рішень, які стосуються передачі водних ресурсів, обласна рада не приймає, адже це в компетенції районних адміністрацій. Тому щодо всього, що за межами населеного пункту, рішення приймають в РДА, і сільський голова мала б це знати.

У свою чергу, голова Рівненської РДА Віталій Стельмах пообіцяв прокоментувати ситуацію пізніше, коли в ній розбереться.

Отож, як завершиться конфлікт навколо ставка у селі Радухівка, читайте згодом на сайті “ВСЕ”.

 

 

Коментарі

З 01 січня 2013 року, розпорядження землями водного фонду, та водними об’єктами перейшло до Облдержадміністрацій, зокрема до департаменту екології.

Якщо ж водний об’єкт відсутній на картах, потрібно провести інвентаризацію даної території. Після чого, сільській громаді створити громадське об’єднання, та пройти законодавчу процедуру оформлення права оренди, шляхом аукціону.
А це вже значна кількість коштів і часу.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.