У Рівному в небо запустили 70 «кульок миру»

На Рівненщині вперше відзначили День пам’яті та примирення. З цієї нагоди 8 травня на Театральному майдані відбулася мистецька акція «Перша хвилина миру».

Концертно-музичне дійство розпочалося о 21.00 і завершилося рівно о 23:01 - хвилиною тиші, саме у той час, коли у Європі після капітуляції нацистської Німеччини врешті запанував мир.

«8 травня о 23.01 рівно 70 років тому, отримавши нищівну поразку від союзників, нацистська Німеччина капітулювала, - зазначив ведучий заходу, заслужений артист України Віктор Янчук. – Ми будемо пам’ятати всіх і кожного, хто загинув у тій війні. Тому що пам’ятати - означає перемагати. Віримо, що на Україну чекає перемога – такі ж хвилини, години та століття миру».

Перед учасниками акції виступили провідні творчі колективи Рівненщини та окремі митці – академічний камерний оркестр Рівненської обласної філармонії, хор «Рівне», етно-гурт «Дуліби», Сашко Невже, Леонід Репета, Микола Бобрик та Валерій Марченко.

Упродовж дійства на мультимедійному екрані транслювалися ролики та фотографії, присвячені подіям Другої світової війни, зокрема на Рівненщині.

Присутніх ознайомили з історіями 10-х українців та українок, які воювали в Червоній армії, УПА, Війську польському, Французьких, Британських, Канадських збройних силах та армії США – Пітера Дмитрука, Івана Кожедуба, Галини Кузьменко, Ніколаса Міньо, Михайла Опаренка, Ніколаса Орешка, Петра Федуна-«Полтави», Василя Порика, Амет-Хан Султана і Анни Храпливої.

До мистецької акції приєдналися рівненські посадовці – перший заступник голови облдержадміністрації Юрій Приварський, міський голова Рівного Володимир Хомко, а також працівники державних установ, організацій, громадськість, молодь та діти.

Учасники акції поклали квіти до меморіальної стели Героям Небесної сотні, а у кінці програми в небо випустили 70 повітряних «кульок миру» зі світлодіодами – на знак пам’яті про загиблих у Другій Світовій війні. 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.