У Рівному їздити на потязі можна за 5 гривень

З нагоди відкриття 66-го сезону на станції “Партизанська” о 10-й годині провели святкову лінійку. В урочистостях взяли участь міський голова Володимир Хомко, начальник Рівненської дирекції залізничних перевезень Іван Груник, начальник Рівненської дитячої залізниці Наталія Сєркова та громадськість міста.

Як повідомили з Рівнеради, на заході відмінникам гуртка було вручено нагороди та свідоцтва про позашкільну освіту на Рівненській дитячій залізниці. А учні першого року нав­чання були допущені до виробничої практики та посвячені в юні залізничники.

До слова, вартість проїзду від станції «Партизанська» до станції «Озерна» для дорослих складе вісім гривень, а для дітлахів – п’ять. Протяжність Рівненської дитячої залізниці – 2,5 км і вона є найдовшою в Західній Україні.

Після завершення урочистостей зі станції “Партизанська” відправився у першу в цьому році подорож дитячий потяг. Кожна поїздка триватиме 30 хвилин. Рух поїздів здійснюватиметься кожної години з 11.00 до 16.00 год. щосуботи та щонеділі, а також у святкові дні. До того ж дитяча залізниця приймає замовлення для організованих груп дітей освітніх закладів на будь-який день тижня.

Нагадаємо, дорога побудована в 1948-49 роках, під час повоєнної хвилі будівництва дитячих залізних доріг в Україні. Будівництво вели шляховики ПЧ-7 Ковельської залізниці, на недільниках їм допомагали жителі міста. Урочисте відкриття дороги відбулося 9 травня 1949 року.

В даний час на дорозі працюють тепловоз ТУ2 -137 і 2 вагона «Pafawag», а також 2 вантажні платформи.

До відкриття в 1949 році перегін дитячої залізниці обладнали електрожезловою системою, облаштували міжстанційний, стрілочний зв'язок і дикторське мовлення на станціях. У 1970 році пристрої СЦБ і зв'язку модернізовані — побудовані релейне напівавтоматичне блокування, Міжстанційний, диспетчерський, стрілочний телефонний зв'язок, локомотивний радіозв'язок, станції радіофіковані.

ДОВІДКОВО. Рівненська дитяча залізниця  — вузькоколійна залізниця у м. Рівне (Західна Україна), заклад позашкільної освіти дітей, що знайомить їх з залізничними спеціальностями.

Дорога розташована в центрі міста, на березі річки Устя. Шлях тупиковий, з двома станціями — «Партизанська» та «Озерна» (раніше Піонерська). У шлях покладені рейки Р43. Є міст і водопропускна труба.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.