У Рівному знову відкрили залізничну станцію "Партизанська"

З нагоди відкриття 66-го сезону на станції “Партизанська” о 10-й годині провели святкову лінійку. Про це повідомляє інтернет-сайт міського голови Рівного.

В урочистостях взяли участь міський голова Володимир Хомко, начальник Рівненської дирекції залізничних перевезень Іван Груник, начальник Рівненської дитячої залізниці Наталія Сєркова та громадськість міста.

На заході відмінникам гуртка було вручено нагороди та свідоцтва про позашкільну освіту на Рівненській дитячій залізниці. А учні першого року нав­чання були допущені до виробничої практики та посвячені в юні залізничники.

До слова, вартість проїзду від станції "Партизанська" до станції "Озерна" для дорослих складе вісім гривень, а для дітлахів – п’ять. Протяжність Рівненської дитячої залізниці – 2,5 км і вона є найдовшою в Західній Україні.

Після завершення урочистостей зі станції “Партизанська” відправився у першу в цьому році подорож дитячий потяг. Кожна поїздка триватиме 30 хвилин. Рух поїздів здійснюватиметься кожної години з 11.00 до 16.00год. щосуботи та щонеділі, а також у святкові дні. До того ж дитяча залізниця приймає замовлення для організованих груп дітей освітніх закладів на будь-який день тижня.

Нагадаємо, дорога побудована в 1948-49 роках, під час повоєнної хвилі будівництва дитячих залізних доріг в Україні. Будівництво вели шляховики ПЧ-7 Ковельської залізниці, на недільниках їм допомагали жителі міста. Урочисте відкриття дороги відбулося 9 травня 1949 року.

В даний час на дорозі працюють тепловоз ТУ2 -137 і 2 вагона "Pafawag", а також 2 вантажні платформи.

До відкриття в 1949 році перегін дитячої залізниці обладнали електрожезловою системою, облаштували міжстанційний, стрілочний зв'язок і дикторське мовлення на станціях. У 1970 році пристрої СЦБ і зв'язку модернізовані — побудовані релейне напівавтоматичне блокування, Міжстанційний, диспетчерський, стрілочний телефонний зв'язок, локомотивний радіозв'язок, станції радіофіковані.

ДОВІДКОВОРівненська дитяча залізниця  — вузькоколійна залізниця у м. Рівне (Західна Україна), заклад позашкільної освіти дітей, що знайомить їх з залізничними спеціальностями.

Дорога розташована в центрі міста, на березі річки Устя. Шлях тупиковий, з двома станціями — "Партизанська" та "Озерна" (раніше Піонерська). У шлях покладені рейки Р43. Є міст і водопропускна труба.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.