Поляки розповіли рівнянам про плюси та мінуси зеленої енергетики

Вітряки, які встановлені в місці Кіселіце, що у Вармінсько-Мазурського воєводстві Польщі, виробляють більше енергії, ніж споживають мешканці та установи міста. Втім розпоряджаються цією енергію компанії, які їх встановлювали. Натомість вугілля там у цій галузі не використовують. Про це під час зустрічі з делегацією із Рівненщини у Кіселіці повідомив бургомістр міста Рафал Рищук.

Бургомістр також зазначив, що використовувати альтернативні джерела потрібно, проте під час встановлення вітряків потрібно детально вивчати умови, які пропонують фірми-виконавці.

- Наразі у місті є 54 вітряки. Встановлення одного з них коштує приблизно 10 мільйонів злотих. А за рік вітряк приносить прибутку 2 мільйони злотих. Тобто за 5 років роботи він окуповується. Найблільший вітряк, який встановлений у місті, заввишки майже 200 метрів, найнижчих - приблизно до 100 метрів. Чим він більший, тим більше енергії виробляє.  Населення сплачує за електроенергію 0,64 злотих за 1 кіловат. Та варто сказати, що не всі мешканці є прихильниками встановлення і використання вітряків через низку різних причин. Хтось вважає, що вони створюють багато шуму, інші знаходять ще якісь причини. Та попри все використання таких вітряків має багато плюсів, і вітряна енергетика поступово набуває популярності в Польщі, - каже Рафал Рищук.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.