Онлайн-трансляція сесії Рівненської міськради

Сьогодні, 14 травня, в конференц-залі за адресою: вулиця Поштова, 2 (четвертий поверх), відбудеться друге пленарне засідання чергової 46-ї сесії Рівненської міської ради.

Відповідне розпорядження № 303-р підписав міський голова Рівного Володимир Хомко.

Початок реєстрації о 9:30 годині. Початок засідання о 10 годині.

Онлайн-трансляція сесії Рівненської міськради

 

10:00

Сесія Рівнеради може не відбутися, бо у сесійній залі критично мало депутатів. На засідання прийшло лише 30 депутатів з 54. Міський голова Рівного свариться на депутів за прогули, адже вони зірвали половину сесії минулого разу і засідання може невідбутися і цього разу. 

 

11:00 Рішення за Хомка підписуватиме Конощук

На сесії Рівнеради знову підняли питання проблемного гуртожитку на Відінській, 10.  Нагадаємо, що мешканці будинку відстоюють ідею голови обласної ради Михайла Кириллова про обмін гуртожику на будівлю нежитлового приміщення, яке у власності обласної ради.

Однак міський голова Рівного Володимир Хомко вважає такий договір незаконним:

- В новому законодавстві чітко сказано, що міняти цю власність не можна. Не можна міняти комунальне приміщення на приватне. Я не підпишу таке рішення, бо його образу скасує прокуратура – воно незаконна. Крім того ми небачили ні власника гуртожитку, ні його представника. З ним спілкується виключно сам Кирилов. Але у нас є депутати. Тому пропоную такий варіант. Депутати приймають рішення про обмін, я це рішення ветую, депутати ще одним рішення ветують моє рішення і делегують підписувати рішення депутату міської ради Конощук, яка дуже опікується мешканцями і обстоює це рішення.

Тим часом депутатка від такої пропозиції не відмовились, а запропонувала іншим депутатам розділити з нею відповідальність.

Натомість проти такого рішення виступив керівник «Правого сектору» в Рівненській області Роман Коваль:

- Недоносков, москалик, який проживає на території Росії. Сам в розшуку. А ми маємо гроші звідси забирати і передавати його ворогу. Якщо стане питання про передачу гуртожитку, то хай Недоносков приїде і передасть його людям. Якщо його не арештують перед тим. А ті депутати, які лобіюють його інтереси мають посормитися. Не можна ні копійки давати злодію та ворогу.  Треба націоналізувати гуртожиток і дозволити мешканцями приватизувати кімнати.

Депутати довго сперечалися стосовно питання та вирішили звернутися до генерального прокурора з вимогою розслідувати незаконний продаж гуртожитку.

 

11:30 Майбутні мешканці незаконного «Ріверсайду» вимагають у Рівнеради землю

На сесії Рівнеради знову підняли питання скандальної незаконної забудови на вулиці Небесної сотні, тобто житлового комплексу «Ріверсайт». На сесію прийшли пайовики житлового кооперативу мешканців, які придбали квартири в «Ріверсайді» та вимагають у міської влади погодити усі необхідні документи для надання ділянки в оренду під житлову забудову. Нагадаємо, що наданий момент незаконне будівництво там зупинене правоохоронними органами.

- Ми несемо збитки, бо продали попередні квартири, щоб купити ці, тепер житло арендуємо. Чекаємо поки побудують будинок, а будівництво не ведеться. Адміністрації кооперативу нам повідомила, що все через те, що депутати не хочуть дати дозвіл на будівництво. Що нам робити?

Тим часом міський голова Рівного Володимир Хомко почав дуже лояльно ставитися до питання «Ріверсаду», хоча раніше засуджував незаконне будівництво.

- Люди потрапили в пастку. Гроші заплатили, а житла нема. З тим будинком все непросто. Але вже мешканці сусіднього будинку питають коли він буде добудований, бо там мають робити ще дорогу. Крім того запитують військові, адже міністерство оборони будує за ним житловий будинок.

У підсумку депутати вирішили створити комісію та  вивчити питання.

 

12:30 У Рівнераді «Батьківщина» відмовилась давати пенсіонерам землю

У Рівнераді черговий земельний скандал через питання мешканців Калинової. Депутати відмовились погоджувати зміну цільового призначення та передачу у власність земельних ділянок пенсіонерам, хоча ті користуються ними з діда-прадіда. Не подіяли на депутатів навіть сльози пенсіонерів. За одне з питань не вистачили одного голосу, хоча в сесійні залі присутні 36 депутатів.

Більшість депутатського корпусу і мешканці вулиці Калинової почали обурюватися і попросили вивести поіменні результати голосування на табло.

В результаті обговорення з`ясувалось, що фракція «Батьківщина» не голосувала за це питання.

Пояснити позицією взявся голова фракції «Батьківщина» Олександр Курсик.

- От ми виділяли землю там люди ведуть господарство, там унікальні чорноземи, а там замість рослин побудують будинки. Треба розбиратися в питанні.  Крім того ми землю передаємо людям, а вони потім її продають.

Натомість більшість депутатів зауважили, що всі рішення по Калиновій не суперечать законодавству та відповідають генеральному плану міста, який самі депутати проголосували. Навіть більше депутат Світалана Богатирчук-Кривко запропонувала всі питання цієї вулиці проголосувати пакетом.

У відповідь на це «Батьківщина» попросила 5 хвилинну перерву, щоб узгодити свою позицію. Однак це нічого не змінила. Пакетне голосування депутати провалили – не вистачило одного голосу. Обурені мешканці сперечались з Олександром Курсиком більше п’яти хвилин.

Натомість через півгодини після голосування депутат Павло Шамшин запропонував повернутися до розгляду питання, адже в зал підійшло більше депутатів.

12:50 Стадіон для «Вереса» будуть споруджувати на «Авангарді»

Депутати Рівнеради дали дозвіл комунальному підприємству, яке керує стадіоном «Авангард», на поділ земельної ділянки на три частини. Відповідно підприємство має право розробляти проект землеустрою. Нагадаємо, що на запасному полі «Авангарду» хочуть збудувати поле з штучним покриттям за кошти УЄФА.

13:20 У центрі Рівного  буде безкоштовний «вайфай»

На сесії Рівнеради депутати підняли питання відсутності безпроводового інтернету в сесійній залі. Натомість міський голова Рівного Володимир Хомко повідомив, що зараз йдуть перемовини з «Укртелекому» і за невеликі гроші безкоштовний «вайфай» буде в Парку молоді, біля кіно палацу «Україна», в парку Шевченка та в сесійній залі.

 

Коментарі

Можна буде подивитись в записі?

Ну дуже в ногу з часом і чути все, і видно все.. як містечковий ЖАХОТРИЛЕР (сміхота та й годі)
Навіть цього зробити не вміємо

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.