На Рівненщині громади приймають рішення про об`єднання

На Рівненщині  триває І-ий етап втілення реформи місцевого самоврядування, зокрема, підготовка Перспективного плану формування територій громад. На черговому засіданні робочої групи відбулося обговорення майбутньої децентралізації у   Здолбунівському  районі. У роботі групи взяли участь сільські голови, депутати райради, підприємці, представники обласної влади та Офісу реформ.

Голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук зазначив, що до проекту Перспективного плану подано пропозицію щодо утворення 6 спроможних громад. Поки що своє бачення у складі об’єднаних територій подали 16 громад. Проте в районі є громади, думка яких з того часу змінилася, або ті, котрі ще не визначилися. Загалом, на Здолбунівщині  21 сільська рада, селищна та міська рада.

Зокрема, за словами сільського голови села Стара Мощаниця Світлани Панасюк,  громада цього населеного пункту, а це 400 жителів, ще остаточно не вирішила до кого приєднатися.

«Селяни вагаються між консолідацією з селищем міського тиму Мізоч та селом Ступно. Останнє розташоване за 3 кілометри від Старої Мощаниці, але доїжджати туди по бездоріжжю дуже складно, адже відсутня частина дороги з твердим покриттям. Відстань від Мізоча до Старої Мощаниці сягає 10 кілометрів, проте саме туди більшість жителів села щоденно їздить на роботу, відвідує лікарні та магазини», - розповіла Світлана Панасюк.

Перспективний план формування територій громад має бути затверджений 12 червня рішенням сесії Рівненської обласної ради. До цієї дати всі громади мають прийняти остаточне рішення, з ким вони згідні об’єднатися.  Аби цей процес пройшов на належному рівні представники робочої групи вирішили до 25 травня відвідати ті населенні пункти краю, громади яких забажають дійти згоди щодо реформування.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.