У Здолбунові відзначатимуть День Героїв

День Героїв відзначатимуть у Здолбунові. Так, з 19 по 27 травня 2015 року в рамках відзначення Дня Героїв в бібліотечних та клубних закладах Здолбунівського району відбудуться культуро-мистецькі події, патріотичні акції, святкові та тематичні заходи, що спрямовані на національно-патріотичне виховання дітей, юнацтва та молоді. Про це повідомляється на сайті Здолбунівської РДА.

 Свято Героїв або День Героїв — щорічне свято в Україні, встановлене на честь вшанування українських вояків, борців за волю України, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, українських січових стрільців, вояків Армії УНР, УПА, діячів ОУН, а в умовах сучасності – воїнів АТО та Героїв України. 

Історія свята започаткована у 1941 році Другим Великий Збором ОУН, який постановив щороку 23 травня відзначати День Героїв. Свято було приурочене до сумного дня 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця. Також було обумовлено, що саме у травні пішли з життя «кращі сини України XX століття»: Микола Міхновський, Симон Петлюра та Євген Коновалець. До здобуття Україної незалежності свято відзначалось підпільно, з проголошенням незалежності почало набувати розголосу, хоча не є офіційним державним святом. Сьогодні День Героїв широко святкується на лівівщині, де до нього приурочуються офіційні урочистості, але останніми роками відбулось значне поширення святкування по всій Україні.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.