На Здолбунівщині відсвяткували День Героїв

У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначити 23 травня як Свято Героїв. Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь. Саме травень обрано для вшанування Героїв, тому що в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі кращі сини України ХХ століття.

Як пише zdolbunivcity, 21 травня біля пам’ятного знаку борцям за вільну Україну, Спасівська публічно-шкільна бібліотека , учителі  Спасівської загальноосвітньої школи, за участі учнів
6-7 класів провели краєзнавчу годину «За волю України ».

Бібліотекар  Галина  Кушнірук розповіла учням, що   День Героїв або Свято Героїв встановлене на честь українських вояків – борців за волю України, передусім, лицарів Київської Русі,  козаків Гетьманської Доби, опришків, українських січових стрільців, вояків  Армії Української Народної Республіки, Української Повстанської Армії та діячів Організації Українських Націоналістів, членів визвольного руху шестидесятників, усіх  хто протягом тисячоліть віддавав своє життя за рідний край, за Україну.

Вчитель історії Спасівської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ст. Мар’яна  Мосійчук навела  факти про відважних борців, які загинули у травні – засновника та провідника Організації українських націоналістів, полковника Євгена Коновальця, ідеолога державної самостійності України Миколи Міхновського, керівника української національно-визвольної боротьби 1917-1921 рр. Симона Петлюри.А також про десятиліття національного спротиву ОУН-УПА, часи відродження української державності.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.