У Рівному прокурор погрожував розбити телефон журналісту

Перед початком судового засідання рівненська журналістка Вікторія Мамотюк здійснювала відео- та фотофіксацію присутніх у судовій залі, оскільки це не заборонено законом.

- Один із присутніх прокурорів почав мене обзивати і вести себе агресивно, буцімто він не хоче, щоб я його знімала,  - розповідає Вікторія Мамотюк. - Я йому відповіла, що у перерві чи до початку судового засідання маю на це право. Втім прокурор так обурився, що мені на камеру заявив, що розіб’є телефон. Мені задавалося, що на сьогодні правоохоронці, прокурори, судді у Рівному вже навчені і час «салдепії» давно минув, але ні. Публікацію цього відео вважайте зверненням у прокуратуру.

У Законі України «Про судоустрій і статус суддів» сказано: «Розгляд справ у   судах  відбувається відкрито крім випадків установлених процесуальним законом. Учасники судового процесу та інші особи присутні на відкритому судовому засіданні можуть використовувати портативні аудіо технічні засоби. Проведення в залі судового засідання фото і кінозйомки, відеозапису а також транслювання судового засідання допускається за рішенням суду»  

Вказані вище правила і обмеження щодо використання техніки передбачені законом, але діють вони виключно під час судових засідань, а саме після того, як головуючий суддя оголосить про початок розгляду справи і до моменту оголошення про закриття розгляду справи (або перерви у судовому засіданні).

У приміщеннях (будівлях)  судів поза судовими процесами діють загальні правила використання техніки, в тому числі презумпція згоди осіб на зйомку,  оскільки всі знаходяться в публічному місці, а у публічних місцях згода особи на фото-, відеофіксацію не потрібна. 

Коментарі

Бідний прокурор, його стримувала посада, аби я попросив мене не знімати і мене знімали б далі я б не тільки побив би телефон а і ляпаса зарядив би.

Журналістка можливо і спровокувала і щось там типу незнає закони, але те , що наші чиновники, судді, і т.д. зверхньо відносяться до простих людей ТО Є ФАКТ. Що з іншого тіста зліплені чи окрема каста, що це за закони дибільні - неможна знімати, писати, а може дане рішення незаконне чи загрожує людині, або ще щось. Як ми повинні контролювати даних "панів", звідки ми можемо знати чи він профпригодний. Я вважаю, що знімати не тільки потрібно ба більше, цілодобовий відео нагляд повинен бути щоб люди пересвідчувались в професіоналізмі даних товаришів. "Страна должна знать своих героев". Будьте чемними з людьми товариші судоменточиновники і все в нас буде добре.

Проблема тільки в тому що пані журналіст не має поваги до людей вона гадає якщо я журналіст значить треба всьо снімать і всіх на зразок відвідувача зоопарку. мені цікаво якщо будь в якому кахве чи салоні краси я як журналіст буду забігати і знімати на відео журналістку прищаву і процес видалення іі прищів вона образиться? Адже кафе і салон краси це громадське місце!!!

Віка, от ти наївна чукотська дєвочка).
Ти думаєш, що щось для них змінилось?
Вони звикли до безкарності та вседозволеності, а ти для них бидло та нижчий сорт.
Ця прокурорсько-мусарсько-суддівська мафія зрозуміє тільки тоді, коли будуть на стовпах висіти та кулі в лоба отримувати.
Без цього на жаль нічого не змінити. ця тотальна безкарність у цих скотів уже в крові.

«салдепії» ?????

"Вказані вище правила і обмеження щодо використання техніки передбачені законом, але діють вони виключно під час судових засідань, а саме після того, як головуючий суддя оголосить про початок розгляду справи і до моменту оголошення про закриття розгляду справи (або перерви у судовому засіданні)."

Це тобі адвокат якийсь таке сказав, сонечко?

Де посилання на статті Закону, чи коментарі?
Автор/ка прийшла прямо з ПТУ до вас?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.