На вихідних на Рівненщині відбудеться "Водіння куста"

У неділю, 31 травня, у селі Сварицевичі Дубровицького району відбудеться обласний відкритий фестиваль народного мистецтва «Водіння куста». Такий захід щорічно проводиться саме в цьому селі на 50-й день після Пасхи.

За словами прес-служби ОДА, «Водіння куста» - це обряд, який проходить у свято Трійці, за традицією, що збереглася в селі Сварицевичі. В цей день доросле населення іде до храму. Після служби  на могили  рідних приносять лепеху – «клечання» і оплакують померлих – «голосіння». А молодь готує «кусти» - гурти дівчат, які ходитимуть від хати до хати з привітаннями та обрядовими «кустовими піснями».

 На фестиваль з’їдуться учасники з Березнівського, Володимирецького, Дубровицького, Зарічнецького, Рокитнівського та Сарненського районів. Глядачі матимуть змогу побачити обрядове дійство «Водіння куста», народний танець, почути хоровий, вокальний спів. Розпочнеться дійство о 12 годині.

Організатори стверджують, що метою фестивалю є відродження та збереження багатовікової спадщини Поліського краю, народних звичаїв та обрядів, автентичного фольклору в піснях, народному музикуванні, дійстві, костюмах, етнографічній атрибутиці.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.