У Рівному розповіли, чому варто накладати санкції проти деяких росіян

У Рівненському інституті Київського університету права Національної Академії Наук України доктор права, професор, адвокат Мюнхенського бюро компанії «Фаренвальд та Кречмер» Арнольд Фаренвальд (Німеччина) провів майстер-класи на теми «Юридичні рамки санкції ЄС проти російських та українських осіб у зв’язку з подіями в Східній Україні» та «Основні засади енергетичного права ЄС».

В обговоренні порушених актуальних питань взяв участь заступник голови Рівненської обласної ради Степан Павлюк, який відмітив позитивну практику Рівненського інституту Київського університету права щодо запровадження інноваційної моделі майстер-класів у галузі правознавства та запрошення авторитетних юристів-практиків, вчених та викладачів юридичних вузів із зарубіжних країн.

Арнольд Фаренвальд розповів про реальний ефект накладання санкцій країнами ЄС проти окремих громадян Росії та України, а також проти окремих російських підприємств. Незважаючи на обмежений характер санкцій, вони все ж таки вплинули певним чином на позицію Росії щодо подій в Східній Україні та стали однією з причин економічної та фінансової кризи в Росії. З точки зору юриспруденції та міжнародного права, легітимність накладання санкцій з боку ЄС не є стовідсотковою та може бути оскаржена в міжнародних судах.

Як заначає прес-служба Рівненської облради, Арнольд Фаренвальд також виклав основні засади енергетичного права ЄС та підкреслив, що основними пріоритетами енергетичної політики ЄС є диверсифікація постачання нафти та газу, зменшення залежності країн ЄС від поставок нафти та газу з Росії, підвищення рівня прозорості у вирішенні проблем в енергетичній галузі, боротьба проти монополізації та практики дискримінаційного ціноутворення. Арнольд Фаренвальд описав також механізм правового регулювання енергетичного ринку та механізм вирішення спорів та конфліктів в енергетичній галузі.

Захід відбувся у рамках програми Київського університету права НАН України «Майстер-класи відомих зарубіжних науковців та практиків для студентської молоді». 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.